Niezdrowy tryb życia, przepracowanie, stres, a także słaba aktywność fizyczna oraz regularne palenie papierosów, picie alkoholu i kawy, są przyczynami wielu różnych chorób zwłaszcza w obrębie układu sercowo – naczyniowego.

Dławica piersiowa – przyczyny objawy i sposoby leczenia
Jest to jedna z chorób, która spowodowana może być wyżej wymienionymi przyczynami. Dodatkowe czynniki ryzyka zachorowania na dławicę piersiową to również otyłość, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy wysokie stężenie cholesterolu, ale też wysiłek fizyczny i długotrwały stres. Objawem jest ból zamostkowy, kołatania serca, ogólny niepokój i uczucie duszności. Leczenie polega na podawaniu leków, chyba że nie przynosi ono rezultatów, wtedy wykonuje się zabieg angioplastyki oraz wszczepienia bajpasów.

Jędrna skóra: dieta i pielęgnacja
Od prowadzonego trybu życia zależy również wygląd skóry. Po pierwsze ważna jest właściwa dieta, bogata w witaminy B, A, C, E, ale także zdrowe kwasy tłuszczowe, żelazo, selen i jod. Unikać należy przetworzonej żywności, kawy, alkoholu, papierosów, ale również stresu. Na naszej skórze odbija się niedobór snu (cera robi się szara i zmęczona) oraz intensywne opalanie (słońce nadmiernie ją wysusza, co sprzyja powstawaniu zmarszczek).
Na skórze uwidaczniają się również wszelkie objawy alergii: wysypka, swędzenie, czerwone plamy, pokrzywka, łuszczenie się skóry, szorstkość czy pęknięcia. Niestety obecnie notuje się coraz częstsze uczulenia, wywoływane przez różne czynniki, choćby alergia na seler.

www.ingod.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here