Farbowanie włosów rudych na brązowym

Kobiety o włosach rudych bardzo często są niezadowolone ze swojego koloru i szukają najlepszych rozwiązań, dzięki którym nastąpi zmiana. Jednym z nich jest farbowanie włosów. Bardzo dużym wyzwaniem jest zmiana koloru z rudego na blond. Możemy spodziewać się tego, że kolor będzie zmieniał odcień na żółty lub pomarańczowy. Dużo łatwiejszym i ciekawszym rozwiązaniem jest farbowanie włosów rudych na brąz. Niewiele się on różni od znienawidzonego rudego, pasuje do karnacji i jest łatwy do uzyskania i utrzymania pożądanego efektu.

Odpowiednie ręce

Mimo, że zabieg farbowania większej liczbie kobiet nie jest obcy i niemal każda wie, jaki wygląda krok po kroku farbowanie włosów, to nieustannie zalecane jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego stylisty. Po pierwsze doradztwo w wyborze odcienia. Niekiedy wystarczy drobna korekta, bo kolor włosów jest dość ciemny, jednak zbliżony bardziej do blondu, może wymagać większej liczby warstw farby niż jedna. Po drugie pielęgnacja. Po zabiegu farbowania jest bardzo ważna i przeprowadzana odpowiednio uchroni włosy przed negatywnym działaniem farb. Salony fryzjerskie zazwyczaj mają w ofercie kosmetyki do pielęgnacji włosów, które są bardzo dobrej jakości, najczęściej zawierają naturalne ekstrakty i wyciągi z roślin, olejki, witaminy i minerały, które włosy wzmacniają, regenerują, nawilżają i odbudowują.
Zagrożenia farbowania

Przed zdecydowaniem się na farbowanie włosów rudych na brąz, należy zastanowić się nad kondycja naszych włosów. Koloryzacja nie jest zalecana osobom, które mają włosy osłabione. Składniki farb nie powodują uszkodzeń włosa, ale znacznie je osłabiają, dlatego na farbowanie powinni decydować się tylko ci, których włosy są mocne i zdrowe. Takich zabiegów nie zaleca się także włosom suchym, zniszczonym, rozdwajającym się i wypadającym. Jeśli bardzo zależy ci na pofarbowaniu włosów na brąz, zadbaj o właściwą pielęgnację przed zabiegiem i najpierw przywróć im odpowiednią kondycję, a później pofarbuj. Możesz o zrobić stosując wzmacniające szampony i odżywki.

www.twardyszparag.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPuder w kulkach
Następny artykułKrótkie włosy męskie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here