farbowanie włosów w 6 tygodniu ciąży

Wiele kobiet w ciąży zastanawia się nad bezpieczeństwem swojego dziecka w trakcie zabiegu farbowania włosów. Większość specjalistów nie poleca farbowania przed rozpoczęciem drugiego trymestru ciąży. Ciąża to nie choroba, a sam okres oczekiwania na przyjście na świat potomka wcale nie musi być czasem wyrzeczeń. Podejście do farbowania jest kwestia indywidualną. Dobrym rozwiązaniem jest również robienie balejażu w ciąży – wtedy farbę nanosisz jedynie na pasma włosów, a nie na całą głowę.

Jak bezpiecznie farbować włosy w ciąży

farbowanie włosów w 6 tygodniu ciążyWiele badań potwierdza jednak, że farby do włosów i inne środki do koloryzacji nie zawierają silnie toksycznych substancji chemicznych i ich użycie jest bezpieczne w ciąży. Nawet jeśli wcześniej wiele razy stosowałaś farbę do włosów, używając jej po raz pierwszy od zajścia w ciążę, przeprowadź próbę uczuleniową.

  • bezpieczniej jest farbować włosy po pierwszym trymestrze ciąży,
  • szalejące hormony sprawiają, że zapach farby do włosów może wywołać mdłości, a nawet wymioty,
  • najlepiej wybierać farby bez amoniaku,
  • warto byś starannie wybrała salon fryzjerski
  • zmiany hormonalne zachodzące w organizmie mogą przekładać się na to, jak Twoje włosy zareagują na farbę
  • w ciąży istnieje też większe ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

Faktem jest, że kobiety nie powinny koloryzować włosów farbami zawierającymi amoniak i związki metaliczne szczególnie w okresie ciąży. Zawarte w nich substancje mogą negatywnie wpłynąć nie tylko na nasze samopoczucie.

Malowanie włosów w ciąży

Lekarze ciągle powtarzają, aby z koloryzacją włosów poczekać do drugiego trymestru ciąży. Ponieważ pierwszy trymestr jest najbardziej narażony na poronienia. Tak więc farbowanie włosów w 6 tygodniu ciąży raczej nie jest wskazane.

  • wybierz farbę bez amoniaku lub naturalną -henna, na przykład, nie tylko farbuje włos, lecz także odżywia go;
  • nie nakładaj farby na uszkodzoną skórę
  • upewnij się, że pomieszczenie, w którym wykonujesz zabieg, jest dobrze wentylowane, jeśli farbujesz włosy w salonie, nie przebywaj w nim dłużej, niż wymaga tego farbowanie, poinformuj fryzjerkę, że jesteś w ciąży;
  • nie szalej w tym czasie z radykalnymi zmianami . Spróbuj czegoś łagodniejszego – na przykład refleksów, delikatnej zmiany tonu lub ombre.

W czasie ciąży należy używać tylko delikatnych preparatów, które nie podrażniają skóry naszej głowy, ale również nie zawierają silnych związków chemicznych. Dlatego też najlepiej i najbezpieczniej będzie wybierać te naturalne bez amoniaku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here