Jak dobrać sweter do sylwetki?

Źle dobrany sweter może zniekształcić sylwetkę i skutecznie ukryć atuty. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę rodzaj figury, aby zatuszować lub uwypuklić wybrane aspekty sylwetki.

Sweter to najlepszy przyjaciel w czasie jesiennych i zimowych zawieruch. Do wyboru jest mnóstwo fasonów, wzorów i kolorów. Warto pamiętać, że niewłaściwe dobranie swetra do sylwetki może spowodować jej poszerzenie lub zdeformowanie. Kluczem do sukcesu jest prawidłowe dopasowanie swetra do typu sylwetki. Tylko wtedy można zrównoważyć proporcje i ukryć niedoskonałości.

Klepsydra, jabłko, gruszka – swetry dla najpopularniejszych typów figur

Najłatwiej dopasować sweter do figury typu klepsydra, cechującej się wąską talią pełnym biustem i krągłymi biodrami. To sylwetka bardzo kobieca i proporcjonalna, dlatego sweter powinien podkreślać jej atuty i nie dodawać kilogramów. Na klepsydrze najlepiej wyglądają swetry damskie dopasowane, wykonane z delikatnych, podkreślających figurę tkanin. Świetnym rozwiązaniem jest też sweter z podkreśloną talią lub oversize przewiązany paskiem. Klepsydrom pasują dekolty w kształcie litery V lub półokrągłe.

Gruszki powinny zadbać o przywrócenie proporcji między górną i dolną częścią ciała. Pomogą w tym swetry z falbanami, wzorami i zdobieniami, które optycznie powiększają biust. Najlepsze są modele o długości do linii bioder, ponieważ dłuższe mogą niepotrzebnie podkreślić masywne biodra i nogi. Gruszki powinny wybierać dekolty łódki oraz golfy.

Jabłka powinny unikać grubych tkanin, falban i poszerzających wzorów, a także golfów i swetrów z dekoltem pod szyję. Najlepszy wybór to dłuższe kardigany oraz delikatne swetry z dekoltem w kształcie litery V.

Idealny sweter dla tuby i rożka

Kobiety z figurą w typie tuby powinny zaznaczać talię i podkreślać biust, dzięki czemu biodra będą wyglądać na bardziej krągłe. Na takiej sylwetce dobrze wyglądają swetry lekko marszczone pod biustem, a także zdobione falbankami, wiązane w talii czy z poduszkami na ramionach. Tuba dobrze wygląda w niemal każdym fasonie, zwłaszcza takim, który podkreśla talię.

Figura typu rożek wymaga optycznego wysmuklenia górnych części ciała, a zwłaszcza ramion. Do takiej sylwetki nie pasują golfy, swetry z dekoltem pod szyję oraz z bufkami lub zdobieniami na ramionach. Najlepiej na figurze typu rożek wyglądają swetry dopasowane w talii i z dekoltem w kształcie litery V. Nie należy wybierać modeli, w których połączenie z rękawem znajduje się niżej od linii ramion, ponieważ taki fason powoduje dodatkowe poszerzenie górnych partii ciała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here