Jak nakładać podkład?

Wiele kobiet nakłada podkład za pomocą palcy – ta metoda wydaje im się naturalna, szybka i tania. Ale w ten sposób marnujemy sporo kosmetyku i nie jesteśmy w stanie ustrzec się smug i niedoskonałości. Bardzo popularne są także gąbki. Ale nie wszystkie kobiety wiedzą, że podkład można nakładać także za pomocą pędzla do podkładu – co więcej, pędzel do podkładu pozwala nam na idealne dopasowanie się do kosmetyku i jest niezwykle efektywny. Jak wybrać więc odpowiedni pędzel do podkładu i jak się nim posługiwać, aby uzyskać wymarzony efekt gładkiej i jednolitej cery?

Wybierz pędzel do podkładu w oparciu o formułę kosmetyku

To powinien być nasz pierwszy krok, bowiem ze względu na formę, w jakim występuje nasz podkład. Podkład płynny nakładać będziemy innym rodzajem pędzla niż ten, który jest sypki. Pędzel do makijażu z wykorzystaniem płynnego podkładu powinien być dość szeroki, ale raczej płaski, o zbitym włosiu. Po nałożeniu niewielkiej ilości kosmetyku, rozprowadzamy go szybkimi i pewnymi ruchami od wewnętrznej części naszej twarzy ku zewnętrzu. Same musimy niestety stwierdzić jaka długość włosia będzie dla nas najwygodniejsza i ile kosmetyku powinnyśmy nakładać. Pamiętajmy jedynie, aby nie przesadzić z tym drugim. Zawsze lepiej nałożyć trochę za mało i dodać, niż marnować nadwyżkę podkładu.

Pędzle do podkładu sypkiego wygląda natomiast zgoła inaczej i trochę przypomina ten do pudru. Jest duży, wręcz pękaty, o gęstym włosiu – kształtem przypomina trochę pompon. Włos ma raczej krótki i może, ale nie musi, być od ścięty na płasko. Takim pędzlem do makijażu wykonujemy spore, koliste ruchy, starając się równomiernie rozprowadzić kosmetyk i wcierając go w cerę.

pędzel do podkładu petit foundation 125V

Pędzle do podkładu można podzielić jeszcze na inny sposób – ze względu na tym wykorzystanego włosia. Ostatnimi czasy niezwykle modne są pędzle z włosia syntetycznego, jako że są równie miękkie, jak te z naturalnego, ale jednocześnie posiadają gładszą strukturę włosia, przez co pochłaniają mniejszą ilość kosmetyku.

Jakie zalety ma pędzel do podkładu?

Pędzel do podkładu ma wiele zalet. Przede wszystkim gwarantuje nam bardzo naturalny efekt i pozwala na równomierne rozprowadzenie kosmetyku. Taki pędzel nie jest również zbyt drogi – kupimy go w pewnością taniej niż popularne gąbki typu Beauty Blender. Pędzel do podkładu płynnego, który ma zdecydowanie mniejsza objętość niż ten do podkładu sypkiego, jest również bardzo łatwy w czyszczeniu. To również rozwiązanie dla tych, które zawsze mają za mało czasu – nakładanie podkładu za pomocą pędzla jest bardzo łatwe i szybkie, dzięki czemu zaoszczędzimy kolejne, cenne sekundy, których zawsze brakuje am rano, śpiesząc się do pracy, szkoły, czy na uczelnię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here