Kolczyki i bransoletka z pereł – gustowny zestaw na wymarzony wieczór

Zastanawiasz się jaką biżuterię wybrać na romantyczny wieczór we dwoje? Podpowiem Ci rozwiązanie, które świetnie podkreśli Twoją kobiecość. Jeśli nosisz perły to zapewne zdajesz sobie sprawę z atutów tych niezwykłych klejnotów. Jeśli nie, to zdecydowanie powinnaś się do nich przekonać. Jeśli uda ci się znaleźć naprawdę piękne egzemplarze, nie będziesz chciała się z nimi rozstawać.

Kolczyki i bransoletka z pereł mogą stać się nieodłącznymi towarzyszami każdego wyjścia jeśli tylko poświęcisz wystarczająco dużo uwagi ich wyborowi. Przede wszystkim – zapomnij o podróbkach. Plastikowe kulki pokryte perłowym lakierem zepsują ci każdą kreację. Wyglądają na tyle tandetnie, ile kosztują. Wybierz autentyczne perły, a do tego postaraj się znaleźć takie, które będą ładnie błyszczeć. Jeśli nawet nie będą idealnie okrągłe lub będą miały jakieś skazy, to ich blask jest tym co czyni te kamienie jednymi z najpiękniejszych i najbardziej cenionych, a przy tym… uwodzicielskich.

Dlaczego perły?

Klejnoty te są u nas zdecydowanie niedoceniane, a przyczyną jest fakt, iż naprawdę piękne egzemplarze niezwykle rzadko docierają do naszego kraju. To, co sprzedają sklepy jubilerskie, to najczęściej kamienie najtańsze, o słabej jakości, a różnica między nimi, a perłami z górnej półki jest kolosalna. Jeśli nie widziałaś tych drugich, gorąco polecam Ci ich wyszukanie. Te najpiękniejsze potrafią zapierać dech w piersiach, ale niestety są niezwykle rzadkie.

Klasyką biżuterii perłowej będzie oczywiście naszyjnik, ale na sznur naprawdę pięknych klejnotów będziesz musiała wydać kilka tysięcy złotych. O połowę tańsze będą bransoletki z pereł; kolczyki z najtańszymi perłami znajdziesz już w cenie kilkudziesięciu lub kilkuset złotych w zależności od tego czy oprawa kamieni będzie wykonana ze srebra czy złota. I tu powtórzę raz jeszcze rzecz najważniejszą – szukaj pereł, które najlepiej błyszczą. Idealnie byłoby, gdybyś mogła się w nich przejrzeć – w najlepszych perłach zauważysz swoje odbicie.

Jakie kolczyki?

Kolczyki w postaci perły na sztyfcie to klasyka. Będą dyskretną ozdobą i nikt nie uzna ich za niestosowne, gdyż pasują do każdej garderoby. Te bardziej zdobne możesz wybrać do eleganckiej kreacji wieczorowej. Jeśli chciałabyś optycznie wydłużyć twarz, zdecyduj się na kolczyki wiszące. Jeśli nie masz dużego budżetu na zakup zdecyduj się na kolczyki z perłami nieokrągłymi – perły spłaszczone na sztyfcie lub wiszące w kształcie kropli będą równie piękną biżuterią jeśli uda ci się znaleźć klejnoty wysokiej jakości.

Jaka bransoletka?

Kupno bransoletki z perłami będzie równie dużym wyzwaniem, jeśli jednak dłonie należą do twoich atutów, to warto stawić mu czoła, gdyż ten rodzaj biżuterii podkreśli ich piękno. Tu znowu poszukaj przede wszystkim jakości – wybór bransoletek z pereł nie jest w naszych sklepach oszałamiający, ale przy odrobinie uporu uda ci się upolować coś ładnego. Będziesz musiała również zwrócić uwagę na rozmiar bransolety – nie przejmuj się jednak jeśli będzie ona zbyt duża. Jej skrócenie jest sprawą dość prostą – tę usługę wykona Ci większość jubilerów. Gorzej jest z przedłużeniem, gdyż wymaga to dobrania pereł o podobnej charakterystyce (wielkość, kształt, barwa i jakość), jeśli zatem masz problemy ze znalezieniem odpowiednio dużego rozmiaru do twoich nadgarstków, musisz poszukać sklepów specjalizujących się w biżuterii perłowej, które będą mogły wykonać odpowiednią długość specjalnie dla ciebie.

Co do kolczyków i bransolety?

Czy bransoletkę i kolczyki z perłami powinnaś uzupełnić o jakieś inne ozdoby z tych kamieni? Kanony klasycznej elegancji nakazują tu umiar – nie powinnaś zakładać więcej niż dwóch biżuteryjnych elementów jednocześnie. Te, które Ci proponuję będą wystarczająco dyskretne jeśli nie przepadasz za noszeniem biżuterii i wystarczająco piękne, aby podkreślić twoje piękno w trakcie romantycznego wieczoru. Spróbuj więc. I zakochaj się w perłach.

Artykuł partnera.