Materace piankowe, sprężynowe, czy lateksowe

Materac to podstawa dobrego snu, a więc energii oraz świetnego samopoczucia w dzień. Niestety, ze względu na fakt, że jest dość intensywnie użytkowany, po pewnym czasie staje się niezbyt wygodny i stajemy przed koniecznością kupna nowego. Na jaki model się jednak zdecydować? Co będzie lepsze – materace Janpol, a może Kingo Koll? Sprężynowe, czy piankowe? Czym kierować się przy ich zakupie, aby cieszyć się pełnowartościowym snem? Na te oraz inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Materace Janpol, Hilding, King Koll i inne

W chwili obecnej na rynku znajdziemy szeroki wybór różnego rodzaju materacy stworzonych w oparciu o różnorakie technologie. Zanim jednak przejdziemy do ich omówienia, warto zwrócić uwagę na fakt, że nawet najlepsza technologia nie zapewni nam wygodnego snu, jeśli materac nie jest wykonany z najwyższej jakości materiałów. Warto o tym pamiętać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Przy wyborze podłoża do spania nie bez znaczenia pozostaje również jego marka. Do jednej z najbardziej rozpoznawalnych na rynku należy firma Janpol, jakiej przykładowe produkty znajdziecie pod poniższym adresem: www.outletmeblowy.pl/janpol. Z całą pewnością warto również rozważyć takich producentów, jak Hilding, King Koll oraz innych, gdyż zostali oni docenieni przez samych klientów.

Na czym najlepiej się śpi?

Bez względu jednak na to, czy mówimy o materacach Janpol, Bedding, czy też innych, na początku powinniśmy się zastanowić, jaki ich rodzaj będzie najlepiej odpowiadał naszym potrzebom. Obecnie w branży dominują materace piankowe, lateksowe, oraz sprężynowe. Szczególny typ materaca stanowi ten przeznaczony do dziecięcego łóżeczka. Czym charakteryzują się wszystkie z nich?

Zacznijmy od tych wykonanych z pianki poliuretanowej. Zdaniem wielu, są one najwygodniejsze. Dlaczego? Ma na to wpływ przede wszystkim dopasowywanie się podłoża do leżącego na nim ciała, a także wywieranie niewielkiego nacisku na nie, co sprawia, że noc spędzona na piankowym materacu jest bardzo zdrowa oraz komfortowa.

Materace lateksowe z kolei to wygoda i wytrzymałość. W przeciwieństwie do innych rodzajów są dużo bardziej elastyczne oraz odporne na wgniecenia. Ta pierwsza cecha powoduje, że są wygodne do spania, a druga że służą przez lata.

Z kolei materace sprężynowe to najbardziej tradycyjny ze wszystkich typów, wciąż jednak ceniony przez wiele osób. Nie można im co prawda odmówić pewnych zalet, jednak coraz częściej ustępują one modelem wykonanym w oparciu o nowoczesne technologie.

W tym miejscu warto również wspomnieć o materacach kokosowych, jakich wkład stanowi płyta wykonana z włókna kokosowego. Gwarantują one twarde podłoże oraz twardy sen.

Na który się zdecydować?

W tym wypadku wszystko zależy od naszych upodobań, a także priorytetów. Najlepiej wybierać materace, które nie tylko zapewniają kompleksowy wypoczynek, ale także posłużą nam na długo. Musimy bowiem pamiętać, że nie należą one do najtańszych elementów domowego wyposażenia. Z drugiej strony, dobre samopoczucie w dzień i w nocy nie ma swojej ceny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here