Opony samochodowe

Zakup odpowiednich opon to obowiązek każdego kierowcy. Ma on znaczenie zwłaszcza gdy rozpoczyna się okres zimowy, a warunki na drogach stają się szczególnie wymagające. Wiele osób poszukujących tanich i skutecznych rozwiązań decyduje się nawet na zakup opon używanych. Zapraszamy do krótkiego poradnika, w trakcie którego podpowiemy – jakiego rodzaju opony znajdziemy wśród dostępnych, jakie klasy opon można wyróżnić oraz gdzie warto się w nie zaopatrywać.

Dlaczego warto wybierać opony dobrej jakości?

Opony samochodowe to produkty łatwo dostępne, obecne w ofercie wielu sklepów. Wbrew pozorom, różnica w cenie pomiędzy zakupem opon nowych a używanych nie jest tak duża. Dotyczy to zarówno opon klasy ekonomicznej, jak i tych z wyższej półki. Dlatego zakup opon używanych nie wydaje się do końca uzasadniony.

Szczególnie że opony czołowych i najbardziej uznanych producentów są na tyle wytrzymałe, że nawet po 5 lub więcej latach eksploatacji wciąż zachowują swoje najważniejsze właściwości. Są odporne na ścieranie oraz inne deformacje bieżnika, przegrzanie i inne uszkodzenia mechaniczne. Zgodnie z opinią specjalistów, na nowych oponach powinniśmy bez problemu przejechać więcej niż 30 tysięcy kilometrów.

Klasy opon samochodowych

Wśród dostępnych opon samochodowych odnaleźć możemy aż cztery różne klasy tych produktów. Zasada jest dość prosta – im wyższa klasa, tym wyższa jakość materiałów, z których została wykonana oraz zastosowanych rozwiązań technologicznych.

Do najwyższej klasy zaliczyć należy opony takich popularnych marek jak Dunlop, Continental, Michelin czy Goodyear. Firmy te produkują opony w różnym zakresie cenowym. Ich produkty są wysokiej jakości, cechują się optymalną rzeźbą bieżnika, a w ich produkcji użyto najlepszych składników.

Klasa niższa to produkty marki Kleber, Kumho, Nokia, Hankook, Fireston czy Uniroyal. Są nieco tańsze niż wcześniej wymienione. Poszczególne modele opon mają dość wysokie parametry, zwłaszcza w tak podstawowych kategoriach jak przyczepność do podłoża lub zwrotność. Znajdziemy również opony tej klasy dedykowane do nawierzchni mokrych i śliskich.

Klasa ekonomiczna to kolejna grupa opon. Reprezentują ją takie marki jak Barum, Nexen, Sava czy Dębica. Są to opony względnie dobrej jakości, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę ich niskie ceny. Mimo to, w niektórych warunkach mogą radzić sobie gorzej. Dotyczy to zwłaszcza kierowania pojazdem w czasie jazdy po nawierzchni mokrej.

Klasa najniższa to opony marki między innymi Apollo, Zeetex, Federal, Cooper lub Roadstone. Są to produkty średniej jakości, o przeciętnych (choć w czasie codziennej jazdy zadowalających) parametrach oraz niskiej odporności na zużycie.

Opony – sklep online

Zakup opon coraz częściej przenosi się w internet. Wśród dostawców szczególnie wartych polecenia znajduje się firma Tire Expert, z której ofertą zapoznasz się pod adresem tireexpert.pl. Znajdują się w niej opony różnych rozmiarów, produkowane przez uznanych i najpopularniejszych producentów. Oprócz opon letnich, w ofercie znajdują się również opony zimowe oraz wielosezonowe. Z pomocy Tire Expert korzystają zarówno firmy przewozowe i spedycyjne, jak i prywatni odbiorcy, pragnący odnaleźć opony pasujące do ich pojazdów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here