oświetlenie led

Oświetlenie LED w domu jest coraz częściej i coraz chętniej stosowanym rozwiązaniem. Dzięki temu, że posiada bardzo dużą ilość zalet, które stawiają je na lepszej pozycji, niż bardziej tradycyjne rozwiązania, decyduje się na nie coraz więcej osób.

Zalety oświetlenia LED

Plusami oświetlenia LED jest m.in. energooszczędność oraz ekologiczność. Lampy LED zużywają od 80% – 90 % mniej energii niż klasyczne żarówki. Mimo, że koszt tego typu oświetlenia jest nieco droższy niż żarówek klasycznych, w perspektywie czasu zakup ten jest zdecydowanie bardziej opłacalny. Oszczędności jakie zyskamy na takim wyborze mogą być naprawdę spore i sięgają rzędu ponad 50%. Bardzo długa żywotność żarówek tego typu powoduje szybkie zwrócenie dodatkowych kosztów i w dłuższej perspektywie zdecydowanie tańsze użytkowanie.

Oświetlenie LED przekłada się także na lepszą jakość światła. Również pod tym względem znacząco przewyższa ono tradycyjne źródła światła. Dodatkowym plusem jest fakt, że żarówki LED nie zawierają rtęci oraz innych substancji szkodliwych dla środowiska. Są więc zdecydowanie bardziej bezpieczne oraz przyjazne planecie. Z racji tego, że starczają na dłużej, ilość odpadów związana z ich użytkowaniem zmniejsza się, a te, które są wytwarzane, stają się dużo bardziej bezpieczne dla środowiska.

Inną zaletą działającą na korzyść ekologii jest to, że oświetlenie LED pochłania około cztery razy mniej energii, niż tradycyjne źródła światła. Jest to taka ilość, jaką jesteśmy już teraz zdolni pozyskać ze źródeł energii odnawialnej. Dzięki technologii LED oświetlenie przestaje więc być obciążeniem dla środowiska naturalnego, co jest niezwykle przyszłościowe oraz istotne już w chwili obecnej.

Żarówki LED

Żarówka led gu5 3 oraz żarówki g9 to typy żarówek specjalistycznych o niestandardowym trzonku. Żarówki tego typu znajdują zastosowanie np. w lodówkach, maszynach do szycia, okapach czy piekarnikach. Na rynku istnieje bardzo duży wybór różnych produktów z tego typu trzonkiem. Żarówki LED tego typu charakteryzują się niezwykłą wydajnością oraz żywotnością, wystarczając na długi czas użytkowania. Możemy dobrać również ich moc oraz barwę światła, według swoich osobistych preferencji. Diody LED mogą emitować światło bardzo ciepłe jak i chłodne, mamy tu do czynienia z niezwykle dużym zakresem temperatury barwy i wysokim wskaźnikiem jej oddania. Inną ich cechą jest ogniskowanie, czyli emitowanie skoncentrowanego światła, dzięki czemu światło to nie jest rozpraszane i zostaje kierowane tam, gdzie istnieje potrzeba jego występowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here