Każda kobieta wie, że samodzielna modelowanie włosów nie zawsze kończy się powodzeniem. Ogranicza nas zakres ruchu, brak odpowiedni narzędzi do stylizacji i przede wszystkim – brak odpowiednich kosmetyków do włosów. Według specjalistów z Salon Expert, kluczem do udanej stylizacji włosów są profesjonalne produkty, które zwiększają plastyczność włosów i umożliwiają skuteczne utrwalanie fryzury bez jej obciążania.

Sekrety profesjonalnej stylizacji włosów

Rutynowa pielęgnacja włosów nie sprawia problemów nawet amatorom, ale stylizacja i układanie włosów wymaga umiejętności profesjonalnych kosmetyków do włosów. Stylizację określa się niekiedy projektowaniem fryzur, przez co jest uznawana za jedną z najbardziej twórczych, ale też wymagających gałęzi fryzjerstwa. Tradycyjnie, wyróżniamy trzy style układania włosów, które są najczęściej wykorzystywane przez fryzjerów:

  1. Styl klasyczny- opiera się na liniach prostych, symetrii i uporządkowaniu. Do jego cech charakterystycznych należy prostota, elegancja i zwięzłość formy. Typowe dla tego stylu są fryzury tworzone na specjalne okazje,np. klasyczne koki i upięcia.
  2. Styl sportowy – jest przeznaczony dla fryzur codziennych, lekkich i wygodnych. Styl ten zostawia fryzjerowi dowolność w  wyborze formy i kolorów. Jest najbardziej elastyczny i można go stosować przy różnych typach uczesań.
  3. Styl awangardowy – najciekawszy i zarazem najtrudniejszy z wymienionych stylów. Styl ten wykorzystuje najnowsze trendy stylizacyjne i niestandardowe rozwiązania. Jego cechy charakterystyczne to: asymetria, ekspresyjność, celowy nieład, łączenie różnych stylistyk. Styl awangardowy był przez pewien czas zarezerwowany głównie dla wybiegów mody, ale obecnie coraz częściej trafia także na ulice.

Niezbędne kosmetyki do włosów

Modelowanie włosów i utrwalanie fryzury wymaga zastosowania różnych preparatów, które umożliwią nadanie włosom odpowiedniego kształtu i tekstury. Do najczęściej stosowanych kosmetyków do stylizacji włosów zaliczamy:

  • lakier do włosów – stanowi podstawę utrwalania. Dobry lakier nie obciąża fryzury, ale utrzymuje ją w dobrej formie na wiele godzin. W zależności od potrzeb wybiera się stopień utrwalenia lakieru. Lakier do włosów L’Oreal Infinium występuje na 4 poziomach utrwalenia – mocnym, bardzo mocnym, supermocnym i ekstremalnym. Specjalna formuła produktu sprawia, że błyskawicznie zasycha i nie pozostawia śladów na włosach. Stylizacja fryzury jest utrwalona na bardzo długo, a włosy wyglądają lekko i naturalnie. Co ciekawe, lakier jest też dostępny w bezzapachowej wersji.
  • pastę do włosów – przeznaczeniem pasty jest podkreślenie dynamiczności fryzury i nadanie włosom sprężystości. Pasta rzeźbiąca,np. Deviation Paste od L’Oreal znacznie zwiększa możliwości stylizacyjne i szanse na stworzenie niecodziennej, trwałej fryzury.
  • puder teksturyzujący -zastosowanie pudru w stylizacji włosów przenosi ją na znacznie wyższy poziom. Puder umożliwia osiągnięcie bardzo modnego efektu potarganych włosów, pasujących zarówno do codziennych stylizacji, jak i na specjalne wyjścia. Aby puder był skuteczny,musi mieć lekką i nieobciążającą formułę, tak jak Next Day Hair z linii Wild Stylers
  • wosk nabłyszczający – działa teksturyzująco i jest bardzo przydatny do wykańczania fryzury. Dzięki zastosowaniu wosku Metalic Gloss L’Oreal, fryzura ma naturalny metaliczny połysk, który pozostaje na włosach przez wiele godzin.
  • suchy szampon – jest przeznaczony do użytku codziennego. Szampon ma formułę sprayu, która błyskawicznie przywraca świeżość włosom, i ułatwia modelowanie. Szampon może też wykazywać właściwości teksturyzujące i dodające objętości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here