Czy recykling i ekologia to pojęcia, które mogą w jakimś stopniu wiązać się z modą? Z pozoru mogłoby się wydawać, że to niemożliwe, jednak współcześni projektanci pokazują nam coś zupełnie innego, uświadamiając jednocześnie, że proekologiczne podejście jest możliwe do realizowania w praktycznie każdej dziedzinie naszego życia.

Biżuteria ekologiczna – nowatorska metoda recyklingu

Zainteresowanie biżuterią ekologiczną bardzo szybko wzrasta i trudno się dziwić – każdy przecież lubi posiadać rzeczy oryginalne, a tego biżuterii wykonanej z przedmiotów, których przeznaczeniem był śmietnik, z pewnością odmówić nie można. Artyści zajmujący się wytwarzaniem tego typu modnych dodatków, nadają niepotrzebnym i zużytym przedmiotom nowe życie – kolczyki wykonane z plastiku lub kapsli po coca-coli nie powinny nikogo dziwić – nowatorskie pomysły to domena osób zajmujących się wytwarzaniem tego typu biżuterii.

Spośród wielu trendów w modzie, ten jest wart szczególnej uwagi i to nie tylko dlatego, że promuje dbanie o środowisko naturalne, choć to oczywiście niezwykle ważne — szczególnie inspirujące jest jednak to, że trend ten cechuje się użytecznością i niebanalnością, czego z pewnością nie można powiedzieć o pojawiających się co sezon nowościach na światowych rynkach modowych, które kierując się chęcią zysku, kreują krótkotrwałe trendy, aby już za chwilę promować coś zupełnie innego.

Trashion – modowa filozofia XXI wieku?

Trashion to nurt, który idzie znacznie dalej niż samo wytwarzanie biżuterii ekologicznej – to zaskakująco twórcze podejście do praktycznie każdego przedmiotu, który przeznaczony jest na śmietnik – jeżeli kogoś dziwi wykorzystanie taśmy z kaset magnetofonowych jako „nić” do stworzenia nowej torebki to po obejrzeniu prac autorstwa projektantów związanych z tym nurtem nie będzie on mógł wyjść z podziwu.

Co ważne trend ten nie jest przeznaczony jedynie dla wybranych — odrobina wyobraźni oraz stare, nikomu niepotrzebne rzeczy, które praktycznie każdy posiada w swoim domu, wystarczą, aby samemu zacząć tworzyć niepowtarzalne dodatki, jeżeli więc chcemy przysłużyć się przyrodzie oraz interesujemy się modą, może to właśnie jest sposób na wyrażenie swojego ekologicznego podejścia do życia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here