Szukamy listu poleconego.

Mimo, iż staramy się omijać pocztę z daleka, bo niestety zawsze to się wiąże z dużymi kolejkami i czekaniem na swoją kolej, przychodzi taka chwila, kiedy musimy wysłać list polecony, bądź go odebrać, ponieważ zastaliśmy w swojej skrzynce pocztowej awizo. Ale czasem wystarczy wejść na stronę internetową poczty i za pomocą numeru nadania zobaczyć, w którym momencie swojej drogi jest dana przesyłka. Tak więc jak sprawdzić list polecony gdzie jest? Wcale nie jest to takie trudne, jak nam się może wydawać, jeżeli nie mieliśmy dotychczas doświadczenia w tym temacie i nie potrzebowaliśmy sprawdzenia listu poleconego.

Wspomniana wcześniej strona internetowa poczty nam bardzo ułatwia wyszukiwanie listu, który nas interesuje. Oczywiście możemy zadzwonić na pocztę i tam zapewne też uzyskamy niezbędne informacje, ale może to trwać zdecydowanie dłużej. Żeby sprawdzić drogę listu poleconego, musimy znać tak zwany numer nadania, który jak sama nazwa wskazuje jest nadawany w momencie wysyłania przesyłki. Jeżeli my wysyłamy list,na dokumencie nadania taki numer musi być. Również na awizo, które jest zostawione w skrzynce listonosz wypisuje numer z listu, tak abyśmy mogli sprawdzić gdzie w tej chwili się znajduje. Jeśli mamy przed sobą ten numer, to musimy go wpisać – patrząc uważnie, bo ilość cyfr jest spora, tak więc łatwo się można pomylić. Wpisujemy go tam gdzie jest opcja: Znajdź przesyłkę. Niestety bez numeru nie uzyskamy szczegółowych informacji. Jeśli nie pojawia się żadna informacja, to oznacza, że być może wpisaliśmy źle numer nadania, tak więc lepiej, jak wpiszemy go powoli jeszcze raz. Po wpisaniu ponownie naciskamy lupę i system wyszukuje interesujący nas list. Dowiemy się, kiedy został nadany, na jakiej poczcie i gdzie w tej chwili się znajduje. Tym oto sposobem możemy znaleźć naszą przesyłkę i nie martwić się, że gdzieś zaginęła.

Sprawdzenie listu poleconego i jego drogi wcale nie jest trudne. Wystarczy dostęp do internetu i po chwili znajdziemy informację, których szukamy.

workshopofnature.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here