Tabletki na szybkie odchudzanie?

Jednym z najczęściej stawianych sobie przez ludzi celów jest poprawa sylwetki. Korzyści z osiągnięcia takiego celu są niesamowite: lepsze zdrowie, świetne samopoczucie, zaimponowanie swojej drugiej połówce lub łatwiejsze jej znalezienie, zainspirowanie znajomych do pracy nad sobą, większy wybór w sklepie z ubraniami… jak jednak wiadomo, zrzucenie zbędnych kilogramów nie należy do najłatwiejszych procesów w życiu. Dlatego dzisiaj zajmiemy się tym, od czego zależy, czy uda nam się schudnąć, co zrobić, aby osiągnąć ten cel, jakie ćwiczenia wykonywać. Odpowiemy sobie też na nurtujące wielu pytanie: czy istnieją naprawdę skuteczne tabletki na szybkie odchudzanie?

Jeżeli chcesz schudnąć, musisz przyjrzeć się temu, ile jesz. Konkretnie ilości spożywanych kalorii, gdyż możliwe, że jesz mało, ale są to produkty przetworzone, niezdrowe i wyjątkowo kaloryczne. W internecie znajdziesz wiele kalkulatorów, które pomogą ci określić, jakie jest twoje zapotrzebowanie energetyczne. Zależy ono od twojego wieku, wzrostu, wagi, poziomu aktywności fizycznej. Twoje zapotrzebowanie to tzw. zero kaloryczne – wartość, którą spożywając, teoretycznie nie będziesz ani chudnąć, ani tyć. Skoro jednak chcesz schudnąć, to musisz jeść mniej, niż wynosi twoje zapotrzebowanie. Przykładowo, jeśli twoje zapotrzebowanie to 2500 kcal, to jedz 2300 kcal. Co się wtedy stanie? Organizm pozyska brakujące 200 kcal, spalając tkankę tłuszczową. Oczywiście, zbyt duży deficyt kaloryczny jest złym pomysłem. Owszem, schudniemy bardzo szybko, jednak ucierpi na tym nasze zdrowie i samopoczucie. Ponadto ryzykujemy wtedy wystąpieniem tzw. efektu jojo, którego wiele osób nie znosi.

Chcąc schudnąć, można dorzucić także ćwiczenia fizyczne. To nie one odpowiadają za chudnięcie, ale spalają dodatkowe kalorie. W efekcie możemy jeść więcej, pozostając w deficycie kalorycznym. Poza tym ćwiczenia poprawiają nasze sylwetki – po schudnięciu nie będziemy „wieszakami”, tylko odsłonimy nasze wypracowane zarysy mięśni. Warto więc wybrać się na siłownię, kupić karnet na basen lub chociaż wyjść na rowerową przejażdżkę do parku. Każda aktywność fizyczna jest dobra, pamiętaj o tym!

A co z suplementami diety? Czy istnieją magiczne tabletki na szybkie odchudzanie? Tak i nie. Reklamowane specyfiki, mające w cudowny sposób sprawić, że stracimy na wadze, to najczęściej zwykła ściema. Gdyby takie preparaty działały, nikt na świecie nie miałby nadwagi. Czy więc tabletki i suplementy, białkowe koktajle, nie mają żadnego sensu? Ależ skąd. Tabletki z błonnikiem czy witaminami bywają pomocne, niektórzy wykorzystują też spalacze tłuszczu lub inne suplementy. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach:
– dokładnie sprawdź działanie produktu, jego opinie oraz pochodzenie.
– pamiętaj, że suplementy to dodatek, który może nieco przyspieszyć twój progres, jednak nie zastąpi on diety oraz treningu
– upewnij się, że nie masz uczulenia lub przeciwwskazań do stosowania danych tabletek czy suplementów, gdyż zdrowie jest najważniejsze i potrzebujesz go, aby cieszyć się efektami odchudzania.

www.zdrowakroplakrwi.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here