wysokie czoło fryzury

O wysokim czole mówimy wtedy, kiedy brwi są osadzone nieproporcjonalnie nisko, a czoło zajmuje 1/3 twarzy. Dzięki grzywce luźno zaczesanej na bok wprowadzisz asymetrię, które zakamufluje dysproporcje w rozmiarze czoła. Jeśli natomiast nie koniecznie nie jesteś zwolenniczką grzywek, spróbuj odwrócić uwagę od czoła za pomocą, chusty, czapki lub ozdobnych spinek do włosów. Przy wysokim czole:

  • grzywkę noś na bok lub długą zasłaniająca skronie,
  • unikaj odkrytego czoła,
  • idealne dla Ciebie będą włosy półdługie, wycieniowane (proste lub kręcone), z przedziałkiem na boku, wskazany jest bob
  • unikaj krótkich i męskich cięć.

wysokie czoło fryzuryGrzywka

Może być skośna i wycieniowana lub tradycyjna, czyli pełna i prosta. Jeżeli masz kręcone lub falujące włosy zamiast typowej grzywki możesz puścić na czoło kilka kosmyków. Lekka grzywka doskonale służy złagodzeniu zbyt wydłużonych rysów i optycznemu skróceniu twarzy i wysokiego czoła. Optycznie zmniejszyć czoło mogą także odpowiednio wystylizowane brwi i makijaż koncentrujący uwagę na środkowej części twarzy, czyli na oczach. Szerokie czoło zasłoni asymetryczna postrzępiona grzywka lub włosy z przedziałkiem na środku, ale nie zebrane za uszy, tylko zakrywające uszy oraz boki twarzy. Grzywka ma jeszcze tę zaletę, że pozwala ukryć niedoskonałości skóry na czole.

Czego unikać przy wysokim czole

Absolutnie nie należy zaczesywać włosów gładko do góry, odsłonimy poprzez to całe czoło, będzie wydawało się jeszcze większe. Jeśli lubisz takie upięcia, postaraj się wypuścić na czoło grzywkę. Zrezygnuj również z bardzo krótkich, geometrycznych grzywek, które sięgają na przykład do połowy czoła. Dzięki temu wydaje się ono jeszcze większe.

Jak zlikwidować wysokie czoło

Warto pamiętać, że nie tylko fryzura ma wpływ na zmianę jeśli chodzi o wysokie czoło. Nie koniecznie musimy decydować się na fryzurę. Równie dobrze możemy wymodelować twarz makijażem, co na pewno optycznie zmniejszy nasze czoło. Pamiętajmy jednak, że takie rozwiązanie z czasem staję się męczące, zwłaszcza gdy nie zdążymy lub nie chcemy wykonać pełnego makijażu. W takiej sytuacji problem wysokiego czoła znów się pojawia. Warto jest więc jednak zdecydować się na fryzurę wysokiego czoła. Jeśli nie lubimy grzywek lub nie możemy się na żadną zdecydować to powinnyśmy udać się do salonu fryzjerskiego, gdzie specjalistka doradzi nam profesjonalnie jaką grzywkę wybrać tak abyśmy czuły się dobrze, a zarazem żebyśmy osiągnęły zamierzony efekt. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też jasny kolor włosów co optycznie na pewno pomoże nam to zmniejszyć czoło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here