W życiu każdego człowieka pojawia się taki moment, w którym postanawia zakończyć pewien etap. Często wiąże się to z przeprowadzką w nowe miejsce. Za każdym razem oznacza to pozbycie się tysiąca śmieci nagromadzonych w ciągu lat. Wyrzucamy je z ulgą, ale czym zapełnić pustą przestrzeń? Opcji może być sporo, zależnie od płci, wieku i gustu – artyści skupią się na pięknie, dla facetów gadżety będą najbardziej interesujące, natomiast miłośnicy staroci odwiedzą sklepy z antykami. Najczęściej o wystroju mieszkania decydują nasze zainteresowania. Co jednak, gdy nie potrafimy jasno sprecyzować upodobań? Oto kilka pomysłów, by poczuć się w jak w domu.

Oldschool się nie starzeje

Moda na nawiązywanie stylem do poprzednich epok trafiła ostatnio do mieszkań – m.in. w postaci gramofonów na winylowe płyty czy zabytkowych mebli. Niestety, nasze skrzydła mogą łatwo zostać podcięte przez ceny. Wszelkie reprodukcje można kupić stosunkowo tanio, ale ceny oryginalnych antyków pozostają raczej w domenie naprawdę zapalonych zbieraczy. Nie oznacza to wcale, iż po niższej cenie nie znajdziemy nic interesującego i zdolnego tchnąć duszę w nasze mieszkanie. Tutaj wchodzi w grę głównie nasze zaangażowanie i czas, jaki włożymy w poszukiwania.

Okna na świat

Zdecydowanie opcją dającą najwięcej pola do popisu jest zainwestowanie w zdjęcia i obrazy, by przyozdobić gołe ściany. Zdjęcia mogą być zrobione przez nas własnoręcznie i stanowić dobrą pamiątkę po chwilach z naszego życia, ale równie dobrze mogą być po prostu widokami dalekich miejsc, które chcielibyśmy odwiedzić. Podobnie z obrazami – tanich, ale ciekawych reprodukcji znanych obrazów nie brakuje, a widoki z dalekich krajów na płótnie zawsze wyglądają imponująco. Oczywiście wszystko zależy od nas i naszego gustu, ale jednego można być pewnym – ten wybór na pewno odpowie na nasze zainteresowania i da nam wiele tematów do rozmów w razie wizyty znajomych. A jeśli chcemy być nieco bardziej nowocześni, ciekawą alternatywą będą fototapety.

Świat gadżetów

Panowie często podważają sens dekorowania domów, ale trzeba przyznać, że żaden z nich nie oprze się dobrze zaprojektowanemu, a jednocześnie przydatnemu gadżetowi. Można powiedzieć, że dla faceta gadżety są najciekawszym elementem wyposażenia mieszkania i na pewno przyciągną jego uwagę – nieważne, czy mówmy o eleganckim fotelu czy też wystylizowanym otwieraczu do wina. Świat gadżetów dla facetów jeszcze do niedawna praktycznie nie istniał, ale od pewnego czasu spotykamy wiele marek, które na dostarczaniu właśnie takich produktów koncentrują swoje działania. Przykładem może być: https://sklep.porsche.pl/. Oczywiście dekoracja domu gadżetami dla faceta nie oznacza, że żadna kobieta się w nim nie odnajdzie. Wiele z nich jest wymyślonych bardzo neutralnie, hołdując praktycznym umysłom panów – mają być stylowe, ale i funkcjonalne.

Na zielono

Podobno najlepszego relaksu możemy doświadczyć na łonie natury, ale co zrobić, gdy nie możemy sobie na niego pozwolić? Kilka roślin doniczkowych pomoże wprowadzić zieleń do mieszkania i odprężyć się po ciężkim dniu, jednocześnie je przyozdabiając. Jeśli nie jesteśmy zbyt zaawansowanymi ogrodnikami, możemy postarać się o popularne, niewymagające większej uwagi storczyki. Jeśli zaś nie chcemy tylko ładnego kwiatka , zawsze możemy rozejrzeć się za ziołami w doniczkach – wzbogacą one zarówno nasz dom, jak i potrawy.

Sztuka użytkowa

Wszelkiego rodzaju artykuły codziennego użytku, ale wykonane ze stylem i smakiem, także mogą ozdobić nasz dom – nieważne czy chodzi o wieszak na płaszcze pełniący funkcję fantazyjnej rzeźby, czy też kolekcję zdobionych, porcelanowych filiżanek. Te ostatnie można także wyjąć w czasie wizyty gości i cieszyć się nastrojowym klimatem spotkania. Ozdobienie mieszkania takimi przedmiotami zaspokoi potrzeby nawet największego estetyka, jednocześnie nie dając mu poczucia, iż marnuje swą przestrzeń na bezużyteczne bibeloty.

To tylko kilka z wielu propozycji, jakie mamy do wyboru. Najważniejsze, by zawsze być otwartym i korzystać z okazji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here