prace plastyczne

Nie chcesz, aby Twoje dziecko cały swój wolny czas spędzało przed ekranem telefonu lub komputera? Potrzebujesz zabaw, które na długo zaangażują najmłodszych członków rodziny? Poznaj pomysły na ciekawe prace plastyczne dla dzieci i dowiedz się, jakie akcesoria pomogą maluchom twórczo się wyżyć!

Zabawy plastyczne dla dzieci – dlaczego warto?

Dzieci w wieku przedszkolnym mają mnóstwo energii. Każdego dnia muszą się mierzyć z coraz większą ilością bodźców. Zamiast klasycznych gier planszowych czy puzzli wolą sięgnąć po telefon lub tablet. Nieskończona liczba bajek dostępnych na platformach streamingowych sprawia, że maluchy mniej są zainteresowane książkami. Takie rozrywki z pewnością zajmują czas, ale z kreatywnością niewiele mają wspólnego.

Zabawa sztuką wcale nie musi być nudna dla dziecka ani wymagająca dla rodzica! Zanim przejdziemy do pomysłów i niezbędnych artykułów plastycznych dla dzieci, dowiedz się, dlaczego w ogóle warto zrezygnować z elektroniki.

 1. Zaaranżowanie prac plastycznych dla 3-latków pomaga im rozwijać wyobraźnię. Pobudza kreatywność i pozwala interpretować świat po swojemu.
 2. Trzymanie w ręku flamastra czy kredki kształtuje zdolności manuale. Pomaga to później podczas nauki pisania.
 3. Zajęcia artystyczne to metoda na radzenie sobie z emocjami. Maluch może na kartce zarówno wyładować swoją złość oraz frustrację, jak i zwizualizować radość.
 4. Dzięki pracom plastycznym dzieci uczą się, czym jest piękno oraz interpretują sztukę według własnych odczuć.
 5. Zabawy plastyczne dla dzieci to nauka przez zabawę! Maluchy uczą się otaczającego świata.

Wspólne rysowanie czy malowanie to również świetna rozrywka dla rodziców, którzy, chociaż na chwilę mogą oderwać się od codziennych obowiązków.

Prace plastyczne dla 3-latków – zrób to sam!

Szukasz pomysłów na ciekawe prace plastyczne dla dzieci? Najlepiej będzie, gdy zrobicie jak najwięcej samodzielnie! Nie tylko pobudzi to kreatywność malucha, ale również zajmie go na wiele godzin.

Przykłady zabaw plastycznych dla dzieci typu DIY:

 • tworzenie naklejek na szybę,
 • własnoręczne przygotowywanie bransoletek,
 • robienie autorskich pieczątek,
 • formowanie papierowych figurek.

Warto wybierać zestawy kreatywne, które dają większą dowolność. Własnoręcznie przygotowane ozdoby i akcesoria codziennego użytku to również świetny materiał na prezent np. dla babci i dziadka z okazji ich święta.

Ciekawe prace plastyczne dla dzieci – wykorzystajcie je na później

Boisz się, że małe dzieła sztuki przygotowane przez Twoją pociechę szybko zostaną rzucone w kąt? Postaw na prace plastyczne dla dzieci, które można wykorzystać podczas zabawy z rówieśnikami albo na co dzień.

Pomysły na kreatywne prace plastyczne dla 3-latków:

 • bawełniana poduszka lub piórnik do samodzielnego pomalowania – taka rzecz jest nie tylko oryginalna, ale także praktyczna. Mogą przydać się zmywalne pisaki, jeśli koncepcja ulegnie zmianie. Maluch ma też wrażenie, że ma znaczący wpływ na otaczającą go rzeczywistość.
 • zestaw do tworzenia gumek do ścierania – podczas innych zabaw plastycznych dla dzieci w przedszkolu na pewno taka własnoręcznie zrobiona gumka się przyda.
 • tekturowy domek do pomalowania – pomoże zaaranżować przestrzeń w pokoju do zabawy np. w dom czy sklep.

Odpowiednie artykuły plastyczne dla dzieci to klucz do kreatywnie spędzonego czasu. Pamiętaj, nie tylko elektroniczne gadżety i internet to nieskończone źródło rozrywki.

 

Reklama.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here