Ta potężna świątynia jest jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków Gdańska oraz atrakcją, której w trakcie wycieczki po tym mieście nie można pominąć. Bazylika Mariacka to arcydzieło sztuki sakralnej oraz miejsce wyjątkowo ważne z punktu widzenia historii. Nic dziwnego, że to od wizyty w jej wnętrzu wielu turystów zaczyna odkrywanie piękna Gdańska. Co warto wiedzieć na temat tej niezwykłej świątyni?

Bazylika Mariacka to potężna budowla wzniesiona z cegły, która uznawana jest za największy obiekt tego typu w całej Europie. Imponujące wymiary sprawiają, że w miejskiej panoramie świątynia ta zajmuje bardzo ważne miejsce. Budowana od połowy XIV wieku aż do końca XV stulecia Bazylika Mariacka z pewnością ma się czym pochwalić. Jej długość przekracza 100 metrów, a szerokość osiąga nawet 66 metrów. To potężne wnętrze kryje tez wiele cennych skarbów sztuki sakralnej. To tu można zobaczyć tak znaną rzeźbę gotycką, jaką jest Piękna Madonna Gdańska. To tu znajduje się słynna Kaplica Królewska oraz zegar astronomiczny, będący kolejnym ciekawym zabytkiem pochodzącym z XV wieku. Dumą bazyliki są też ścienne malowidła, których fragmenty wciąż można podziwiać w kaplicach Św. Jakuba, Św. Jerzego i Św. Jadwigi.

Bazylika Mariacka jest jednocześnie atrakcyjnym punktem dla tych, którzy w czasie wycieczki po tym mieście chcą spojrzeć na Gdańsk z wyjątkowej perspektywy. Kościelna wieża jest przecież rewelacyjnym punktem widokowym, a podziwiana z niej starówka prezentuje się wspaniale.

www.travellersinn.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here