Jak dobrać odpowiedni mikrofon krawatowy do swoich potrzeb

Mikrofon krawatowy jest bardzo przydatny w wielu różnych działaniach związanych z filmowaniem, prowadzeniem wywiadów czy wystąpieniami publicznymi. Żeby dobrze nam służył, powinniśmy jednak wiedzieć, jak go dobrać. Dowiedzmy się!

Mikrofon krawatowy – co to takiego?

Mikrofon krawatowy to – dokładnie jak jego nazwa wskazuje – specjalny typ mikrofonu, który przypina się do krawata, choć można to oczywiście też zrobić w przypadku innej części garderoby. Dzięki temu, że ma mały rozmiar, z łatwością można go ukryć. Tego rodzaju mikrofon sprawdza się najlepiej do przeprowadzania wywiadów, czy nagrywania na przykład amatorskich filmów. 

Jaki mikrofon krawatowy – przewodowy czy bezprzewodowy?

Chcąc go kupić, powinniśmy w pierwszej kolejności się zastanowić, jaki model będzie dla nas odpowiedni – mikrofon krawatowy bezprzewodowy czy przewodowy? Te drugie są na pewno prostsze w obsłudze, kosztują też mniej. Z drugiej strony, mają ograniczony zasięg ruchu, co może przeszkadzać podczas filmowania czy prezentacji. Tych problemów nie ma w przypadku mikrofonów krawatowych bezprzewodowych, są jednak trochę bardziej skomplikowane, jeśli mowa o konfiguracji. Jak jednak zrozumiemy ich zasadę działania, zapomnimy o początkowych problemach. 

O czym dodatkowo pamiętać?

Wybór między modelem przewodowym a bezprzewodowym to nie jedyna kwestia, o jakiej trzeba pamiętać, bo równie ważne są inne parametry. Sprawdźmy na przykład, czy mikrofon krawatowy będzie współpracował z kamerą. Musi być z nią kompatybilny, dlatego, chcąc nagrywać materiały wideo, trzeba ocenić, jak to wygląda. Mikrofon krawatowy do kamery jest specjalnie zaprojektowany, żeby działać w tej sytuacji bez żadnych zakłóceń i problemów, posiadają więc specjalne wejścia i wiele pomocnych ustawień. Koniecznie też trzeba zwrócić na jakość dźwięku, żeby był możliwe jak najlepszy, co zapewni wyższy poziom produkcji, jak i lepszy komfort pracy. 

Nim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, dobrze też jest to omówić ze specjalistą w sklepie fotograficznym. Dzięki temu łatwiej dokonać odpowiedniego wyboru, dostosowanego do naszych potrzeb. Uzyskamy w ten sposób najważniejsze porady dotyczące modeli, funkcji i cen poszczególnych modeli. Zachęcamy szczególnie do odwiedzenia sklepu fotograficznego pod adresem https://notopstryk.pl/pl/c/Mikrofony-krawatowe/453.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here