Jak dbać o stopy przez cały rok

Jeśli chodzi o całe nasze ciało, właśnie stopy są najbardziej wymagające w kwestii pielęgnacji. Przez brak gruczołów łojowych łatwo może dojść do przesuszenia skóry. A gruczoły potowe na podeszwie sprawiają, że stopa może być mokra i niezbyt ładnie pachnąca po całym dniu w syntetycznych skarpetach i butach. Jak zatem zadbać o swoje stopy?

Skuteczna pielęgnacja stóp

Najważniejsze w dbaniu o stopy jest to, by odpowiednią je nawilżać i natłuszczać. Dzięki temu skóra pozostanie gładka i elastyczna. Świetnie sprawdzi się też kąpiel, które niweluje obrzęki, łagodzi podrażnienia i po prostu poprawia krążenie krwi w stopie. Często zaleca się korzystanie z peelingów podczas brania kąpieli.

Najróżniejsze kosmetyki do pielęgnacji stóp także pomagają w dbaniu o jej stan, jak choćby:

  • Kremy nawilżające – szczególnie z dodatkiem zmiękczającej lanoliny, gliceryny o właściwościach nawilżających czy witamin, które doskonale zregenerują skórę.
  • Dezodoranty do stóp lub talk ograniczający wydzielanie potu – posiadają dodatkowo właściwości grzybo- i bakteriobójcze.
  • Sól z mocznikiem do kąpieli – działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie
  • Peeling do stóp – wygładzi skórę, zmiękczy ją, a także odżywi.
  • Maski do stóp – odżywiają oraz zmniejszają szorstkość stóp.
  • Mgiełki do stóp – stymulują krążenie, zmniejszają opuchliznę i dają poczucie ulgi/

Jak dobrze dbać o skórę stóp?

Dbanie o stopy nie musi być wcale trudne. Wystarczy zadbać o pewną regularność, a z czasem wejdzie nam w to nawyk. Na początek przygotowujemy kąpiel, która będzie trwać około 20 minut. Świetnie sprawdza się tutaj sól, która dezynfekuje i odświeża. Można też przemyśleć kwestię peelingu, który pozwoli pozbyć się martwego naskórka.

Dopiero wtedy sięgamy po inne kosmetyki do pielęgnacji stóp – https://cuccio.pl/pl/c/Pielegnacja-stop/174. Różnorakie kremy są dostosowane do najróżniejszych typów skór. Dzięki temu lepiej o nią dbają i pielęgnują. Na koniec warto nałożyć bawełniane skarpetki, co pozwoli kremom na jeszcze lepsze odżywienie skóry.

Obuwie a stan stóp

Na stan naszych stóp ma wpływ także obuwie. Najlepiej wybierać takie z miękką wyściółką i bez obcasa, który mógłby doprowadzić do deformacji stopy. Poza tym dobrze sprawdzają się buty wykonane z naturalnych materiałów. Dodatkowo warto sięgać po talk i dezodoranty.

Posumowanie

Jak widać, regularna pielęgnacja stóp nie musi być trudna, a przyniesie nam wiele korzyści. Skóra stanie się piękna i zdrowa niezależnie od panującej za oknem pogody. Wystarczy sięgać po odpowiednie preparaty i pamiętać i kilku radach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here