Róż do policzków

Róż to kosmetyk, który wymaga precyzyjnego dopasowania. Oprócz odcieni, które należy zharmonizować z odcieniem cery i typem urody, ważny jest również wybór odpowiedniej konsystencji i formy. Zastanawiasz się, jaki wariant wybrać? A może nie masz pewności co do samego sposobu nakładania różu? Nasz artykuł rozwieje twoje wątpliwości.

Róż do policzków nie jest kosmetykiem, który można znaleźć w każdej kosmetyczce. Wiele kobiet ogranicza się do nałożenia samego podkładu i ewentualnego bronzera, gdy nadchodzą cieplejsze dni. Róż jest jednak kosmetykiem, którego nie zastąpi żaden inny. Dobierając odpowiedni odcień i właściwie go nakładając, możesz odjąć sobie lat, dodać make-upowi świeżości i naturalności oraz ożywić zmęczoną cerę.

Jak dopasować do cery odcień różu do policzków?

Kolory róży zasadniczo można podzielić na trzy rodzaje: te o odcieniu pomarańczowym, różowym oraz brązowym. W ich ramach można wyróżnić całe palety kolorów, w zależności od producenta.

Podstawą przy doborze różu do policzków jest określenie odcienia twojej cery. To, czy jest on ciepły, czy też zimny, determinuje paletę kolorów, które możesz wziąć pod uwagę (podobnie jest zresztą z podkładem). Jak określić odcień cery? Najlepszym sposobem jest spojrzenie na nią na białym tle, które nie zakłamuje tonów w przeciwieństwie do tych kolorowych.

Wystarczy użyć białej kartki. Niektórzy stosują również metodę opierającą się na weryfikowaniu odcienia żył — zielonkawe żyły na nadgarstkach wskazują na odcień ciepły, a błękitne na zimny – jednak nie jest ona zbyt miarodajna. Pamiętaj też, że zarówno blondynki, jak i brunetki, czy szatynki mogą mieć ciepły bądź zimny typ urody — kolor włosów o niczym tutaj nie świadczy.

Wiedząc już, czy twoja cera ma odcień ciepły, czy zimny, w ramach każdej kategorii z trzech wymienionych powyżej możesz znaleźć odpowiedni róż do twarzy dla siebie. Wszystko zależy od tego, jakie tony dominują w przypadku danego koloru — zarówno pomarańcz, jak i róż i brąz mogą być chłodne oraz ciepłe. W przypadku ciepłych, w różach często lśnią złote drobinki, a chłodne są bardziej płaskie i zgaszone.

Róż na policzki — jaką konsystencję wybrać?

W drogeriach i sklepach wielobranżowych oferujących kosmetyki kolorowe znajdziesz róże w różnych wariantach:

  • wypiekane,
  • prasowane,
  • w kuleczkach,
  • w sztyfcie,
  • w kremie.

Jak nakładać róż?

Róż na policzki nakłada się na centralną część kości policzkowych. Metoda może różnić się w zależności od kształtu twarzy. W przypadku twarzy o kwadratowym kształcie, świetni wygląda róż skoncentrowany w lekko zaokrąglonej formie, a przy owalnej i okrągłej – w większej odległości od siebie i rozblendowany w kierunku ucha.

Twarz w kształcie serca lepiej wygląda, gdy róż zaaplikowany jest poziomo, nie po skosie.

W przypadku kosmetyków sypkich konieczne jest użycie pędzla. Produkty w sztyfcie i kremie możesz nakładać palcami, dbając oczywiście o właściwe rozprowadzenie. Warto również wykorzystać gąbkę w typie beauty blendera, która świetnie rozprowadza róż.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here