Kupując nowy tusz do rzęs, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. To, czy maskara do rzęs wydłuża, podkręca, czy pogrubia jest istotne. Nie zawsze jednak informacja widniejąca na opakowaniu kosmetyku zgadza się z właściwym zastosowaniem produktu. Dowiedz się zatem, jak wybrać najlepszy tusz do rzęs i jakie cechy powinien posiadać!

Najlepszy tusz do rzęs – jak go znaleźć?

  • Na samym początku, zanim jeszcze przystąpisz do poszukiwania tego idealnego tuszu, krytycznie przyjrzyj się swoim rzęsom. Oceń ich stan i określ, jakie są. Krótkie, rzadkie, mało podkręcone? A może przeciwnie – długie, gęste i niesamowicie wywinięte na końcach? Dzięki temu znajdziesz odpowiedź na pytanie, jakiej maskary do rzęs potrzebujesz. Wiele kobiet, np. maluje swoje grube, ale krótkie rzęsy tuszem pogrubiającym i narzeka, że tusz, który kupiły jest zły, ponieważ skleja i nie wydłuża. W tym przypadku wystarczyło sięgnąć po dobrą wydłużającą maskarę i cieszyć się długimi rzęsami pełnymi objętości.
  • Kolejnym kryterium w wyborze dobrego tuszu jest skupienie się na tym, do jakiego typu rzęs jest przeznaczony. Do rzęs długich, ale cienkich, krótkich i rzadkich, a może grubych, ale niezbyt długich. Specyfikę maskary należy dopasować według wytycznych, jakie zostały uwzględnione w powyższym podpunkcie. Pamiętaj jednak, że nie każdy tusz, na którym jest informacja, że pogrubia czy też wydłuża, taki efekt pozostawi na twoich rzęsach. Bardzo często jest to chwyt marketingowy, który w żaden sposób nie odnosi się do rzeczywistości. Nie znaczy to jednak, że tą wytyczną nie należy się kierować. Dodatkowo jednak trzeba jeszcze zwrócić uwagę na opinie o danym tuszu i jego markę. Wybieraj tylko sprawdzone, najlepsze tusze rzęs!
  • Istotną cechą tuszu do rzęs, która wskazuje na to, że jest to naprawdę dobry produkt, jest szczoteczka maskary. Bez względu na to, czy tusz jest wydłużający, czy pogrubiający, szczoteczka nie powinna być zbyt sztywna i plastikowa. Jeśli taka będzie, malowanie rzęs zostanie bardzo utrudnione, niewygodne, a wręcz niebezpieczne. Szczoteczka powinna być elastyczna i dopasowywać się do indywidualnego ułożenia linii rzęs.
  • Dobry tusz do rzęs to również taki, który jest wydajny i starcza nam na bardzo długo. Żeby rzeczywiście tak było, maskara musi dać się szczelnie zamykać. Jeśli zauważysz, że produktu nie da się dokładnie zakręcić, powinnaś mieć na uwadze, że wówczas powietrze stale dostaje się do środka. Nie sprzyja to trwałości i użyteczności tuszu, ponieważ szybko wysycha.
  • Bardzo ważną cechą najlepszych tuszów do rzęs jest ich hipoalergiczność. To szczególnie ważne dla osób, które borykają się z alergią skórną i w znacznym stopniu są narażone na wyprysk kontaktowy. Dodatkowo, tusze hipoalergiczne powinny być używane przez kobiety noszące soczewki, co również wpływa na komfort malowania rzęs.

Dobry tusz do rzęs nie wystarczy!

Pamiętaj, że wybranie najlepszego tuszu do rzęs to dopiero połowa sukcesu. Kolejną jego częścią jest umiejętność stosowania maskary. To, że zainwestowałaś w dobry tusz do rzęs, nie znaczy, że twoje rzęsy będą idealnie pomalowane. Ważne jest również, aby odpowiednio używać tej maskary i prawidłowo malować rzęsy. Nie ma w tym nic trudnego, ale warto zapamiętać kilka cennych uwag. Zadbaj o to, aby dokładnie tuszować rzęsy, od nasady aż po same końce oraz od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka. Jeśli chcesz wzmocnić efekt zastosowania maskary, nałóż jej 2-3 warstwy, jednak po nałożeniu każdej z nich odczekaj około 30 sekund, aby zaaplikowany tusz nieco wysechł, a rzęsy się nie skleiły. Dodatkowo, po każdy użyciu tuszu, szczelnie ją zakręć, aby dostające się powietrze nie wysuszyło produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here