adwokat

Uprawnienia do wykonywania zawodu adwokata nie jest równoznaczne z tym, aby osiągnąć sukces zawodowy i prowadzi własną kancelarię. Żeby to zrobić wymagana jest spora ilość czasu i poświęcenia. Niektórym adwokatem nigdy nie uda ci się prowadzić własnej kancelarii, dlatego będą zmuszeni na pracę pół kolegów po fachu. Dzisiaj, przyjrzymy się dokładnie tematowi własnej kancelarii oraz tego, w jaki sposób ją otworzyć. Jesteście ciekawi? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/jak-otworzyc-kancelarie-adwokacka/ 

Czy każdy może prowadzić własną kancelarię adwokacką? 

Jak wskazuje art 4a ustawy Prawo o adwokaturze, uprawnienia do otwarcia własnej kancelarii posiadają jedynie osoby, które mają wykształcenie prawnicze i posiadają prawo do wykonywania zawodu adwokata. Pracownikami, którzy zatrudnionymi są przez adwokata mogą być zarówno osoby z wykształceniem prawniczym, jak i osoby bez tego wykształcenia.

W przypadku, kiedy zatrudnieni są osobami, które nie są prawnikami, adwokatami czy aplikantami, istotne jest to, aby adwokat prowadzący kancelarię uzyskał od nich zobowiązania związane z zachowaniem tajemnicy adwokackiej. Musi zostać ona wyrażona na piśmie. 

Czy lokalizacja kancelarii jest ważna? 

Oczywiście, że tak! Miejsce, w którym działamy może mieć wpływ na to jak ich klientów pozyskamy. Kiedy nasza kancelaria znajduje się w centrum miasta, to dla klientów będzie to znak, że świetnie się nam powodzi i możemy pozwolić sobie na wynajem lokalu w dobrej lokalizacji.

Co za tym idzie kancelaria zyskuje na prestiżu i więcej osób będzie w stanie udać się po poradę Właśnie do niej. W ten sposób możemy zdobyć drugiego klienta, jednak pamiętajmy, że klient z mniejszym budżetem również ma duże znaczenie. 

W jaki sposób wyposażyć kancelarię adwokacką? 

Istotnym aspektem przy zakładaniu własnej kancelarii adwokackiej jest zadbanie o jej estetyczny wygląd i wyposażenie wnętrza. Sporo adwokatów decyduje się na klasyczne wnętrze pełne antyków. Inni stawiają na nowoczesność i bardzo elegancki styl. Powinniśmy pamiętać, że wyposażenie świadczy o nas, dlatego za pomocą mebli możemy oddać swój charakter oraz ogólny sposób działania kancelarii. Powinniśmy zadbać o to aby wizerunek był odebrany przez klientów jako nienaganny. 

Zobacz też: http://studioniezapominajka.pl/jak-wyglada-praca-w-strazy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here