laserowe usuwanie zmarszczek

Usuwanie zmarszczek za pomocą laserów, to nic innego jak laserowe odmładzanie skóry (potocznie fotoodmładzanie) twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni, jest to najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. W tym celu wykorzystuje się rozmaite systemy laserowe. W zależności od oczekiwań pacjenta (likwidacja zmarszczek, wyrównanie koloru skóry, zwiększenie napięcia skóry) dobiera się odpowiedni zabieg laserowy. Pierwsze efekty takiego widać już po pierwszym zabiegu, niestety najczęściej jest potrzebna cała seria .

laserowe usuwanie zmarszczekPrzebieg zabiegu laserowego usuwania zmarszczek

Zabieg sam w sobie powinien być niemalże bezbolesny, jednak by zmniejszyć subiektywne odczucia pacjenta najczęściej stosuje się krem znieczulający na około 60 minut przed zabiegiem. Czas takiego zabiegu jest zależny od miejsca wykonania oraz obszaru na którym będzie wykonywany. Tylko lekarz medycyny który będzie przeprowadzał dany zabieg może na poinformować o przewidywanym czasie jego trwania.

Zalety i przeciwwskazania laserowego usuwania zmarszczek

Zalety:

  • Likwidacja zmarszczek
  • Odmłodzenie skóry
  • Wyrównanie koloru skóry
  • Zwiększenie napięcia skóry
  • Opóźnienie starzenia się skóry
  • Usunięcie uszkodzeń posłonecznych

Przeciwwskazania:

  • Ciąża
  • Opalenizna
  • Przyjmowanie leków uwrażliwiających na światło
  • Niektóre choroby skóry
  • Skłonność do powstawania bliznowców

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Po zabiegu na skórze możemy się spodziewać zaczerwienienia i lekkiej opuchlizny. Nie rzadko pojawia się przejściowa wysypka, identyczna jak przy uczuleniach. Mamy warzenie że skóra wygląda, jak po zbyt długim pobycie na słońcu, i towarzyszą nam dokładnie takie same odczucia , które zwykle mijają już po kilku godzinach. Ulgę przyniosą nam wszelkie preparaty przeznaczone właśnie na oparzenia słoneczne.

Już po tygodniu skóra wraca do normalnego wyglądu, zaczerwienienie i obrzęk znikają po około 5 dniach, obrzęk niestety nasila się po 2 dniach. Później skóra nieco się złuszcza i przybiera brązowawy kolor. Jeśli zastosowano znieczulenie w postaci iniekcji, to w miejscu wkłucia mogą choć nie muszą pojawić się przejściowe siniaki.

Bardzo rzadko, kiedy stosowane są najwyższe moce, w niektórych obszarach skóry pęcherze mogą się wygajać tworząc niewielkie strupki. Niestety jeżeli u pacjentki oralne środki znieczulające, to nie może ona prowadzić pojazdów mechanicznych do dnia następnego. Jeśli stosowany był krem znieczulający, lub znieczulenie nie było potrzebne można wrócić od razu do normalnego funkcjonowania. Niestety musimy unikać słońca i gorących kąpieli.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLwie zmarszczki
Następny artykułKrem do rąk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here