Mezoterapia - opis zabiegu

Mikrodermabrazja to bardzo popularny zabieg, którym od wielu lat zajmuje się dermatologia estetyczna. Mimo iż każdy mógł już kiedyś spotkać się z tą nazwą, mało osób wie, jak wiele wspaniałych właściwości i cudowne działanie się pod nią kryje. A mikrodermabrazja jest w stanie zdziałać naprawdę wiele.

Kto skorzysta na tym zabiegu?

Jest do doskonałe rozwiązanie dla osób, które borykają się z problemami typowymi dla dojrzałego wieku. Dostrzegają, że ich skóra nie jest już tak młoda, idealnie nawilżona i napięta jak dawniej, a coraz bardziej uwidaczniają się na niej nieestetyczne zmarszczki. Mikrodermabrazja to zabieg dla osób, które po prostu chcą zachować swój młody wygląd jak najdłużej.

Zabieg ten zapewnia skórze dostęp do wielu korzystnych substancji odżywczych. Przenikają one wgłąb samego ciała i tam rozpoczynają swoje działanie. Odżywiają skórę, odbudowują ją, a nawet spłycają zmarszczki. Działanie tej metody jest wielowymiarowe.

Kiedy warto skorzystać z mezoterapii?

Dermatologia estetyczna nie wyznaczyła jakichś szczególnych wymagać do tego, w jakim czasie powinno się przeprowadzać mikrodermabrazję. Można się na nią wybrać niezależnie od panującej pory roku. Za każdym razem tak samo skutecznie zadziała ona na wygląd i kondycję skóry.

Przeważnie jednak do wzrostu popularności mikrodermabrazji dochodzi zaraz po zimie, dlatego to w marcu specjaliści od dermatologii estetycznej dostrzegają nagłe zwiększające się zainteresowanie tym zabiegiem. Regeneruje on bowiem skórę wymęczoną niskimi temperaturami powietrza i mrozami. Przygotowuje ją do nadejścia cieplejszej pory, odbudowując ją od wewnątrz.

Na co wpływa mezoterapia?

Dzięki dynamicznemu rozwojowi dermatologii estetycznej dziś mezoterapię wykorzystuje się do osiągania zróżnicowanych celów estetycznych. Najczęściej stosowana jest na twarzy i dłoniach, ale tak naprawdę można ją wykonać niemalże na dowolnej partii ciała, wybranej przez samego pacjenta.

Istnieją też dwie najpopularniejsze odmiany mezoterapii – mezoterapia bezigłowa oraz mezoterapia igłowa. Drugą z nich uznaje się za lepszą, gdyż to w niej wybrane substancje odżywcze wstrzykuje się bezpośrednio pod skórę. Mimo tego nie jest to metoda jakoś szczególnie bolesna czy nieprzyjemna.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here