na co zwrocic uwage kupujac ubrania

Dzisiejsze sklepy i butiki oferują niezliczoną ilość ubrań. Można wybierać we wzorach, kolorach i fasonach. Takie szeroki asortyment sprawia, że może się wydać, iż zakup ubrań jest banalnie prostą rzeczą. Jednak wystarczy wybrać się na krótkie zakupy, żeby przekonać się, że wcale tak nie jest. Zakup odzieży, w której nie tylko będzie się chętnie chodzić, ale które pozostanie również na długi w idealnym stanie to nie lada wyzwanie. Zobacz, na co zwracać uwagę kupując ubrania.

Na co zwracać uwagę kupując ubrania? Wykonanie

Nawet najpiękniejsze ubranie może być źle wykonane. Jeśli będzie niepoprawnie uszyte, nie będzie ani wygodne, ani trwałe. Kupując ubrania, zwróć więc uwagę na to, jak zostało ono uszyte i skrojone. Nie zapomnij sprawdzić przeszyć, przymocowania guzików, ozdób i kokardek.

Na co zwracać uwagę kupując ubrania w zakresie ich wykonania? Po pierwsze szwy. Powinny być proste i równej długości. Najlepiej, jeśli każda część ubrania jest przeszyta dwa razy, szwem prostym oraz zabezpieczającym brzegi. Żaden szew nie powinien się rozchodzić na boki, wszystkie powinny być zakończone.
jak kupowac ubrania

Po drugie trzeba przyjrzeć się skrojeniu materiału. Przyglądając się liniom składającym się na materiał, musimy wyraźnie widzieć, że linia od środka bluzki idzie prosto w dół, a nie skraca w żadnym kierunku. Wyjątkiem są tu ubrania o wyraźnym kroju asymetrycznym.

W zakresie wykonania ważne jest także przymocowanie guzików oraz innych ozdób. Guziki i zapinki muszą być mocno wszyte, a nitki nie powinny wystawać. Dobrze, jeżeli okręcona nić znajduje się pod guzikiem, w taki sposób, że zostaje wolne miejsce między nim a materiałem. Ozdoby czy ćwieki do ubrań powinny być przymocowane za pomocą specjalnego urządzenia. Jeżeli są one przyklejone na kleju, oznacza to, że ubranie jest słabej jakości.

Na co zwracać uwagę kupując ubrania? Materiał

W trakcie oglądania ubrać koniecznie trzeba też zapoznać się z metką i sprawdzić, z jakiego materiału jest wykonane ubranie. Na co zwracać uwagę kupując ubrania w zakresie materiału? Przede wszystkim warto pamiętać, że odzież o różnym przeznaczeniu będzie wykonana z innych materiałów, np. ubrania sportowe powinny być uszyte z tkanin szybkoschnących, a eleganckie, wieczorowe suknie nie powinny być bawełniane.

na co zwrocic uwage podczas zakupu ubrań

Odzież na co dzień dobrze jest kupować z naturalnych materiałów. Nie oznacza to jednak, że dodatek poliestru jest zły. Jego zadaniem jest wzmocnienie materiału i trwałości odzieży. Popularnym tkaninami na ubrania codzienne jest też wiskoza, modal i lycell. Przed zakupami warto zapoznać się z opisami najpopularniejszych rodzajów włókien materiałowych. Ogólna wiedza o ich przeznaczeniu pozwoli ocenić czy zastosowany przez producenta materiał jest odpowiedni.

Na co zwracać uwagę kupując ubrania? Rozmiar

Sklepy posiadają różnorodne rozmówki. Ubranie, które w jednym sklepie będzie oznaczone rozmiarem S w drugim może być M. W związku z tym kupując ubrania, koniecznie trzeba je przymierzyć i sprawdzi jak leżą. Nie warto kupować za małych lub za dużych ubrań, jednocześnie pamiętając, że drobne niedociągnięcia (np. za długie rękawy) da się skorygować u krawcowej. Mierząc ubrania zwróć też uwagę na ich proporcje – prawa i lewa strona ubrania powinny być takie same.

To na co zwracać uwagę kupując ubrania, jest niezwykle ważne w procesie ich późniejszego użytkowania. Sposób wykonania i wykończenia czy materiał istotnie wpływają na komfort i wygodę, a także na trwałość odzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here