Najlepsze klamki do drzwi chińskich

Funkcje drzwi sprowadzają się nie tylko do zapewnienia poczucia bezpieczeństwa, ale również chronią przed wilgocią, utratą ciepła czy dają poczucie prywatności. Jeśli nie mamy zbyt wysokiego budżetu, a musimy zaopatrzyć się w drzwi wewnętrzne lub zewnętrzne to warto rozważyć zakup drzwi chińskich. Wszystkie akcesoria do nich takie jak klamki, zamki czy wkładki są ogólnodostępne, tanie, powszechne.

Dobieranie klamki 

Biorąc pod uwagę ogromny wybór i dostępność na rynku to z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępne są różne kształty, materiały czy kolory. Klamki do drzwi chińskich mogą być wykonane ze stali, metalu, mosiądzu, mogą być powleczone srebrem lub złotem, niklowane czy chromowane. Nierzadko są też połączenia różnych materiałów w jednym produkcie np. stal i drewno lub drewno i metal. Aluminium jest zdecydowanie najczęściej wykorzystywanym materiałem, jest też najtańszym rozwiązaniem. Metody, jakie są stosowane aktualnie, pozwalają na to by, klamki aluminiowe do złudzenia przypominały te, wykonane ze szlachetniejszych materiałów. Przy wyborze klamki szczególnie ważna jest jej budowa, zwłaszcza typ tarczy czyli szyld. Szyldy dzieli się na kilka rodzajów, m.in.: pełny, rozeta, wc, klucz, wkładka. Niezależnie od tego jakie akcesoria wybierzemy, najlepiej brać podobne do całego mieszkania, gdyż unikniemy wtedy sytuacji, że coś do czegoś nie pasuje. Niektóre są bogato zdobione, inne całkowicie gładkie i nie wyróżniające się. Do każdego wnętrza będzie pasować coś innego. 

Charakterystyka i rodzaje

Kupując drzwi mogą się nam one podobać, ale klamki już nie koniecznie. Na szczęście bez problemu dobierzemy właściwe, a jest w czym wybierać. Materiał, sposób wykonania, wygląd ma znaczenie i powinien pasować do wystroju wnętrza. Należy zwrócić uwagę, że klamki do drzwi chińskich zewnętrzne muszą być odporne na warunki atmosferyczne czy działanie korozji. Jeśli chodzi o podział klamek to dzielimy je na: te bez otworów (szyldy do pokoju), z otworem na klucz, z otworem na wkładkę bębenkową, z blokadą lub pokrętłem jak np. w łazience. Jeśli chodzi o szyldy to są krótkie, dzielone i długie. Klamka do drzwi powinna być wygodna, dlatego dużym powodzeniem cieszą się kształty opływowe. Wśród materiałów wybierany jest najczęściej: metal, odlewy mosiężne, drewno, szkło, kryształy. Często zamiast klamki w drzwiach można zobaczyć gałkę obrotową bądź nieruchomą, gdzie obły kształt może być zmieniony na bardziej wymyślny. Często używa się ich przy rustykalnym wystroju domu wraz z kołatką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here