Zapotrzebowanie rynkowe na opiekunki do dzieci zawsze będzie istniało, jak świat światem. Mimo postępującego niżu demograficznego da się z łatwością zauważyć, że opiekunka do dziecka jest funkcją najczęściej znajdującą się w ogłoszeniach prasowych oraz internetowych. Gdy młode mamy po porodach chcą jak najszybciej powrócić do pracy zawodowej, nie pozostaje im nic innego, jak tylko znaleźć zaufaną i doświadczoną osobę, której będą mogły powierzyć swoje dzieci na kilka godzin w ciągu dnia. Jakie cechy powinna mieć dobra opiekunka do dzieci. Przede wszystkim, powinna być cierpliwa i łagodna. Liczy się także posiadanie nieograniczonych zasobów empatii. W dalszej kolejności wymienia się także czystość i uczciwe podejście do obowiązków. Godziny pracy ustalane są przez osoby oddające dziecko pod opiekę. Mogą być to godziny wyłącznie poranne lub popołudniowe, a także wieczorne, w zależności od tego, jaka jest w danym momencie potrzeba. Dzięki pracy opiekunek rodzice wreszcie choć przez chwilę pomyśleć mogą o sobie.
Opiekunka z agencji czy na własną rękę?
Na rynku działa wiele agencji opiekunek, dzięki czemu nie trzeba zamieszczać anonsów w prasie czy Internecie. Praca przez agencję niesie ze sobą fakt, że od naszego zarobku będzie pobierana jeszcze prowizja. Inaczej jest, gdy praca odbywa się wyłącznie z zatrudniającymi rodzicami. Tutaj stawki godzinowe ustalane są naprawdę indywidualnie. Trudno powiedzieć jaki jest dokładny próg stawki godzinowej. Niektóre z pań decydują się pracować za około 15 złotych za godzinę, inne nie schodzą poniżej stawki 20 zł za godzinę. Nie da się też ukryć, że wysokość wynagrodzenia opiekunki zatrudnianej bezpośrednio przez rodzinę w dużej mierze zależy od zasobności danego domu. Jeśli oboje rodzice dziecka pracują, to oczywiście szansa na wysoką stawkę godzinową przy obopólnej zgodzie jak najbardziej wchodzi w grę.
Cierpliwość do dziecka na wagę złota
Najtrudniejsza jest opieka nad całkiem malutkimi dziećmi. Noworodki mają swoje określone potrzeby i stale trzeba ich doglądać. Ze starszymi dziećmi jest już nieco łatwiej. Można pozwolić sobie na troszkę większy luz, ale bez przesady. Dziecko nie można nam wejść na głowę, nawet jeśli kontakt z nim realizujemy najczęściej w formie zabawy. Balans między stanowczością a czułością jest tu jak najbardziej wskazany. Jeśli sprawdzimy się w roli opiekunki, z czasem możemy z opiekunki awansować na pełnoprawną przyjaciółkę rodziny. A to chyba jedna z największych nobilitacji. Choć wtedy trudno jest już brać pieniądze za wszystkie wykonywane wokół dziecka czynności.

www.flashbook.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPiekarz
Następny artykułReklamy w telewizji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here