W dzisiejszych czasach wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieje taka choroba jak Zespół niespokojnych nóg (RLS). Przymus poruszania nogami, skurcze, czy dziwne mrowienie pod skórą, bardzo rzadko kojarzone jest z RLS ( restless legs syndrome ). Około dziesięć procent społeczeństwa cierpi na tę chorobę, jednak wielu ludzi nie jest tego świadomym. Najważniejsze jest jednak to, że zespół niespokojnych nóg (RLS) można skutecznie leczyć.
Przyczyny występowanie Restless legs syndrome nie są znane. Bardzo często w parze z zespołem niespokojnych nóg, idzie niedobór żelaza w organizmie, co wiąże się z tym, że choroba ta pojawia się u kobiet w ciąży.
Chorzy bardzo często nie mogą spać w nocy, na dodatek nie potrafią dokładnie określić, co im dolega. Mrowienie w nogach, drganie czy swędzenie to najczęstsze objawy. Pacjenci często poruszają nogami, nie mogą spać, budzą się i wstają z łóżka. Bardzo popularnym objawem jest także wstawanie i siadanie, czy poruszanie nogami.
Dosyć istotnym założeniem jest to, że Zespół niespokojnych nóg (RLS) może być przekazywany genetycznie. Dlatego, bardzo istotne jest to, by mieć świadomość tego, iż niektóre nasze dolegliwości mogą być leczone. Największy problem z RLS to taki, że wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że choroba ta może być z powodzeniem leczona.
Bardzo ważna jest również aktywność fizyczna, bieganie, spacery czy jazda na rowerze może znacznie poprawić nasz stan zdrowia. Dlatego pamiętajmy o tym, że najważniejszy jest ruch. Spędzanie odpowiedniej ilości czasu na świeżym powietrzu, może poprawić nie tylko nasz stan fizyczny, ale także i psychiczny.
Przyczyny i objawy zespołu niespokojnych nóg mogą być różne, ale tylko wtedy będziemy je w stanie zdiagnozować, gdy będziemy obserwować swoje ciało. Bardzo często w nocy pojawiają się skurcze mięśni, jest to przyczyną braku magnezu w naszym organizmie, dlatego warto nie mylić dwóch pojęć, skurcz i mrowienie. Nasze zdrowie jest najcenniejsze, dlatego powinniśmy je szanować każdego dnia.

www.bazanciarnia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here