Rolki dla kobiet – dlaczego to dobry pomysł?

Jazda na rolkach coraz częściej jest traktowana jako dobra i wartościowa alternatywa dla innych rodzajów rekreacji. W trosce o własne zdrowie i samopoczucie, ludzie szukają obecnie sposobów na to, by zażyć dawki mądrego ruchu – a wielu z nich liczy nie tyle na znalezienie kolejnego obowiązku, ile na zyskanie okazji do relaksu i zabawy. I właśnie tego rodzaju korzyści niesie ze sobą regularna przejażdżka na rolkach. Taką aktywność warto zaś polecić przede wszystkim paniom – a jest ku temu kilka ważnych powodów.

Rolki dla kobiet – nie tylko dla rekreacji

Kobiety, szukające zajęcia które wypełni im wolne chwile sportową aktywnością, bardzo często mają na uwadze fakt, że regularna rekreacja pomoże utrzymać dobrą formę fizyczną. Panie, które zapisują się na zajęcia gimnastyki lub dają się wciągnąć w jakąkolwiek dyscyplinę sportu, bardzo często kierują się chęcią bycia fit – chcą zadbać o zgrabną sylwetkę i dobrą kondycję, zyskać lepsze samopoczucie, które jest pochodną regularnej aktywności fizycznej.

Wszystkie te korzyści można odnieść, zaprzyjaźniając się z rolkami:

  • godzinna przejażdżka pozwala spalić niemal 500 kalorii
  • motywowanie układu ruchu do wykonywania powtarzalnych czynności sprawia, że stopniowo wzmacniają się mięśnie.

Miejsce tkanki tłuszczowej po pewnym czasie zajmują silniejsze, ładnie zarysowane mięśnie: przede wszystkim w rejonie nóg i pośladków, ale podczas jazdy na rolkach bardzo korzysta też kręgosłup, w trakcie wykonywania pewnych manewrów uaktywniają się też barki i ramiona.

Jednak ta imponująca lista zalet, które odniesie ciało kobiety jeżdżącej na rolkach to wciąż nie wszystko – skating to bowiem zaproszenie do zabawy, która ma sportowy charakter. To zaś oznacza, że sesja na rolkach jest okazją do zrelaksowania, zapomnienia o codziennych kłopotach. A na przejażdżkę wcale nie trzeba wybierać się samotnie: z rolkami w tle można zaplanować spotkanie z przyjaciółką, aktywną randkę z ukochanym czy wesołe popołudnie z dziećmi. Połączenie tak wielu aspektów czyni z jazdy na rolkach rekreację, której zalety stale się mnożą.

Rolki dla kobiet można znaleźć w ofercie każdego producenta tego sprzętu sportowego, a także w asortymencie każdego sklepu sportowego. Przystępując do zakupów, dobrze zorientować się wcześniej, na jakie parametry zwracać uwagę. Pani, która wybiera swoje pierwsze rolki, powinna zdecydować się na miękkie i nieduże kółka, umieszczone pod butami, które po przymierzeniu okażą się wygodne, zapraszające do odkrywania nowej rekreacyjnej przygody.

Artykuł powstał we współpracy z portalem skatingowym rolki.net.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here