Sieciohlizm inaczej choroba uzależnienia od internetu. Objawia się utratą możliwości kontrolowania sie w korzystaniu z internetu. Im bardziej człowiek uzależniony, tym więcej czasu musi spędzić w sieci, żeby odczuć satysfakcję., zaś odcięty od możliwości skorzystania z internetu zachowuje się jak ptak zamknięty w klatce: boi się, jest płochliwy , rozdrażniony, miewa pogorszenia nastroju i nadpobudliwość. Ciągle i obsesyjnie myśli o internecie, a jeśli już uda mu się zasnąć śnia mu się przeglądane przed zaśnięciem strony internetowe.
Siecioholizm ma różne formy uzależnień. Uzależnić się można od wszystkiego, pod warunkiem, że znajdziemy to w internecie. Przykłady takich uzależnień:
-Uzależnienie od informacji(infoholizm)
-Uzależnienie od portali społecznościowych.
-Uzależnienie od stron z forum.
-Uzależnienie od stron hobbystycznych.
-Uzależnienie od stron z gierkami on-line.
-Uzależnienie od stron z pornografią.
Często siecioholizm przebiega w inny sposób. Objawia się wtedy potrzebą ciągłego wchodzenia do internetu i sprawdzania np poczty elektronicznej w oczekiwaniu na jakiekolwiek wiadomości, choćby nawet reklamy. Sprawdzanie portali społecznościowych polegające na co kilkuminutowym wchodzeniu na portale w celu zobaczenia kto co napisał czy jakie zdjęcie wstawił przez ostatnie kilka minut. Jeżeli osoba uzależniona gra w gierki internetowe, to może odczuwać potrzebę ciągłego sprawdzania czy nic się w grze nie zmieniło.

http://www.bystroglow.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here