czapki

Nakrycie głowy, podobnie jak każda inna część garderoby, może być sposobem na wyrażenie swoich zamiłowań, przekonań czy po prostu gustu. Jeśli jesteś prawdziwym indywidualistą i chciałbyś mieć możliwość zaprezentowania swoich – być może – nietypowych zamiłowań, powinieneś sięgnąć po jedną z tych, która najlepiej odwzoruje to, kim jesteś. Mamy dla ciebie kilka niezwykłych propozycji!

Czeskie klimaty

Kochasz domowe knedliki, golonkę i piwo, a wieczorami chętnie wracasz do “Przygód dobrego wojaka Szwejka”? Twoim ulubionym kierunkiem podróży jest piękna, wiekowa Praga albo wspaniałe uzdrowisko, jakim są Karlowe Wary? W takim razie świetnym pomysłem może być dla ciebie założenie czapki inspirowanej właśnie przygodami Szwejka.

Jest to nakrycie głowy nawiązujące do ówczesnej mody i węgierskich (niemieckich) czapek polowych. Wykonana została z naturalnej skóry i podszyta bawełną, dla zachowania optymalnego komfortu noszenia i przyjemności, płynącej z naturalnych materiałów. Posiada ocieplenie, dzięki czemu doskonale sprawdzi się podczas chłodnych dni, choć – jeśli zechcesz – jej producent, marka Sterkowski, może wykonać ją dla ciebie w wersji nieocieplonej.

Co najważniejsze, czapka została wykonana z niezwykłą precyzją i dbałością o każdy szczegół, dzięki czemu wspaniale odwzorowuje modę z dawnych Austro-Węgier. Jej charakterystyczną cechą jest szpiczasty “dziobek”, wystający z przodu. Z nią na pewno poczujesz się jak sam Wojak Szwejk!

W militarnym stylu

Dla każdego, kto przepada za historią i na co dzień chciałby pokazać to za pomocą swojego stroju, polecanym wyborem będzie furażerka. W Polsce pojawiła się ona jeszcze w XVIII wieku i była noszona głównie przez wojskowe zaopatrzenie. Z czasem weszła na stałe do kanonu mody wojskowej, zmieniał się tylko jej charakter: od francuskiego, poprzez rosyjski, aż do amerykańskiego, który noszony jest także obecnie.

Furażerka wykonana ze skóry, z bawełnianą podszewką, może być nakryciem głowy na wiosnę lub jesień. Każdemu strojowi doda unikatowego, militarnego wyglądu i będzie pasowała zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Dzięki swojej wierności i szczegółowości, może być wykorzystywana również przez miłośników rekonstrukcji historycznych.

Detektyw, który jest znany na całym świecie

Repliki znanych czapek mogą być również świetnym dopełnieniem stroju miłośnika znanych powieści detektywistycznych. Może lubisz wcielać się w postać Sherlocka Holmesa? W takim razie możesz sięgnąć po kolejną czapkę marki Sterkowski: Deerstalker.

Jest to tradycyjne brytyjskie nakrycie głowy, dawniej chętnie wykorzystywane przez myśliwych. Swoją popularność zdobyło dzięki powieściom sir Arthura Conan Doyle’a, a grono jej miłośników poszerza się z dnia na dzień ze względu na niezwykłą wygodę, jaką się charakteryzuje.

Czapka “Holmes” marki Sterkowski została wykonana z oryginalnego Harris Tweedu i posiada doskonale znany wzór. Została oznaczona królewskim jabłkiem, znakiem towarowym Wielkiej Brytanii, zgodnie z wymaganiami dotyczącymi tego właśnie materiału. Jej wewnętrzną wyściółkę wykonano z miękkiej, pikowanej wiskozy, dzięki czemu jest niezwykle przyjemna w dotyku i wygodna. Jej elegancja sprawi, iż nada się nawet jako nakrycie głowy do galowego stroju w chłodny dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here