Jak zadłużają się Polacy?

Z informacji podanych przez Biuro Informacji Kredytowej wynika, że aż 41% spośród 15,3 mln kredytobiorców to osoby w wieku 35-54 lat. To właśnie w tej grupie wiekowej najwięcej jest osób, które spłacają zaciągnięte zobowiązania finansowe. Co więcej, ponad 90% zadłużonych osób nie ma problemu ze spłatą pożyczek i kredytów. Pokolenie to nazywane jest pokoleniem X i stanowi największą grupę Polaków korzystających ze wsparcia finansowego.

Na co najczęściej zaciągane są pożyczki?

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się kredyty konsumpcyjne oraz pożyczki na dowolny cel. Wiele osób zaciąga też kredyty mieszkaniowe – średnio co piąta osoba wśród osób w wieku 35-54 lata ma do spłacenia kredyt mieszkaniowy. To właśnie w tej grupie wiekowej konieczne jest utrzymanie rodziny, co wiąże się z wieloma wydatkami.

Sporo osób zaciąga pożyczki na takie wydatki, jak zakup sprzętu AGD czy RTV. Za pożyczone pieniądze kupowane są również samochody, a niektórzy decydują się na pożyczkę, aby móc zabrać rodzinę na wakacje. Rzadziej pieniądze przeznaczane są na leczenie czy rehabilitację. Nadal dużym zainteresowaniem cieszą się pożyczki na święta, z których korzystają nie tylko osoby w wieku produkcyjnym, ale również emeryci.

Jakie metody pożyczania są najpopularniejsze?

Rosnącą popularnością cieszą się pożyczki pozabankowe, zwłaszcza te, które udzielane są przez internet. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim to, że oferty można łatwo porównać, np. na stronie https://pozyczkowy-portal.pl/ranking/ranking-chwilowek/. Dzięki temu znalezienie atrakcyjnej finansowo pożyczki jest dziecinnie proste. W sieci można też zapoznać się z opiniami ekspertów i wiele osób z tej możliwości korzysta, zanim zdecyduje się na zaciągnięcie pożyczki.

Na pożyczki pozabankowe decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Tego typu wsparcie przydaje się w każdej sytuacji, a przy tym można je uzyskać znacznie łatwiej niż kredyt w banku. Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel, a spłatę rozłożyć na dogodne raty. Co więcej, do przyznania pożyczki często wystarczy tylko dowód osobisty. Zobacz również Polacy coraz częściej wolą pożyczać w… parabanku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here