róż do policzków

Róż do policzków jest ważną częścią codziennego makijażu. Uwydatnia przede wszystkim kości policzkowe, dzięki czemu nasza twarz wydaje się szczuplejsza. Dzięki dobrze dobranemu odcieniowi różu cera będzie wyglądać na wypoczętą, pełna życia i promienną.

Jak dobrać róż do cery

róż do policzkówDo każdej cery używamy odpowiednio dobranych kosmetyków, między innymi podkład, kolor cieni czy pomadki. Tak jest również z różem do policzków.

  • Różowy – odcienie z tej gamy w naturalny sposób odświeżają cerę każdego rodzaju. Do jasnej pasują odcienie delikatne wręcz transparentne, do ciemniejszej bardziej zdecydowane
  • Brzoskwiniowy – tonacje brzoskwiniowe mają bardzo wiele odmian – część z nich zbliża się do czerwieni, inne do żółci. Te pierwsze pasują do karnacji chłodnej, drugie do ciepłej
  • Śliwkowy i bordowy są stworzone dla karnacji ciemniejszych, oliwkowych i łatwo opalających się. Wystarczy odrobinka, aby uzyskać efekt wymodelowania twarzy
  • Morelowy – odcienie pomarańczowe, koralowe, ze złocistymi refleksami pasują do opalonej skóry
  • Czerwony – pasują do karnacji chłodnych i bardzo jasnych, trzeba jednak uważać z ilością aplikowanego produktu.

Rodzaje różu

Pamiętajmy, że każda z kobiet lubi innego rodzaju kosmetyki. Również rodzaj różu jest indywidualną sprawa.

  • róż w kamieniu – w formie sprasowanej lub sypkiej, matowe lub z drobinkami rozświetlającymi, aplikacja spłaszczonym pędzlem, od środka twarzy ku skroniom
  • róż kremowy – w pojemniku lub w sztyfcie, o lekkiej konsystencji, stosujemy go bezpośrednio na podkład.
  • w kremie – o konsystencji podkładu

Pędzle do różu

Każdy z pędzli do makijażu jest inny i ma określone przeznaczenie. Pędzel do różu może być okrągły bądź skośno ścięty. W przypadku, gdy pędzel jest źle wykończony, podczas gdy przeciągniesz po jego włosiu dłonią zauważysz dużą ilość wypadających włosków. Zbyt duży pędzel uniemożliwi ci przede wszystkim precyzyjne nałożenie różu na policzki, gdyż będzie on za szeroki.

Rodzaje pędzli do różu to te :

  • z włosia syntetycznego – nie uczulają wrażliwej skóry i są bardziej higieniczne, sztuczne włoski nie są tak sztywne jak dawniej.
  • z naturalnego włosia – są droższe, miękkie, łatwiej się nimi umalować i rzadziej wypadają z nich włosy, ze względu na porowatą budowę włosia powinno się je częściej prać.

Pamiętajmy również o tym, że o pędzle do różu trzeba odpowiednio dbać. Po nałożeniu makijażu za pomocą pędzla, przetrzyj jego włoski zwykłą chusteczką higieniczną. Dodatkowo trzymajmy je w suchych nie zakurzonych miejscach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here