Przyciąga malowniczą okolica oraz zabytkami, obok których nie można przejść obojętnie. Wycieczki w rejonie tak ciekawego miasta, jakim jest Sucha Beskidzka, mogą każdemu z nas sprawić wiele radości. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić szczególną uwagę?
Sucha Beskidzka to ciekawe miasteczko, które kusi pięknym otoczeniem, ciekawą zabudową oraz interesującą przeszłością. Tu, w miejscu, gdzie Stryszawka uchodzi do rzeki Skawy, nudzić się nie można. Najcenniejszym zabytkiem jest tu piękny zamek, wzniesiony u stop wzgórza Jasień. Jego budowniczym był florentczyk Gaspare Castiglione, znany nam lepiej jako Kacper Suski. Po nim suskim zamkiem oraz okolicznymi dobrami władali przedstawiciele takich rodów, jak Komorowscy, Wielopolscy, Braniccy i Tarnowscy. Sam zamek do dziś urzeka swą renesansową formą i pięknym dziedzińcem. Zachwycają też jego wnętrza, w których można podziwiać cenne zabytki – eksponaty, dzięki którym możemy w przyjemny sposób zapoznać się z dziejami tej rezydencji oraz z historią miasteczka. W czasie wycieczki po Suchej Beskidzkiej warto też zajrzeć na rynek, którego główną atrakcją jest karczma „Rzym”. Zachwyca ona tradycyjną architektura oraz menu, w którym prym wiodą regionalne przysmaki.
Sucha Beskidzka to ciekawy kierunek wycieczki dla tych, których interesuje historia oraz zabytki renesansowej architektury. W tym mieście nudzić się nie można, a wizyta na tutejszym zamku dla każdego z nas może się okazać wspaniałą przygodą.

http://warsawovernight.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here