Co jedzą jeże?

Jeże w ostatnim czasie stały się bardzo popularnymi zwierzętami domowymi. Niestety nie wszyscy posiadacze tych ssaków mają świadomość na czym dokładnie polega ich hodowla i jak powinna przebiegać.

Co jedzą jeże?

Osoby, które mają możliwość mogą karmić zwierzaki produktami, które naturalnie występują w przyrodzie. Podstawowe menu dla jeży składać z gąsienic, ptasich jaj, dżdżownic, ślimaków, chrząszczy oraz stonóg. Nie wszyscy wiedzą jednak, ze ssaka można także spokojnie karmić konserwami dla kotów oraz psów. Jeże bardzo lubią mięsne herbatniki dla kociaków i kotów. Rekomendowany jest jednak produktów lepszych marek.

Dobrym rozwiązaniem jest także kupienie w sklepie zoologicznym gotowych mieszanek żywnościowych czy suchej karmy dedykowanej jeżą. Można również karmić jeże resztkami mięsa, które zostaną np. po obiedzie. Konieczne jest jednak pokrojenie mięsa na drobne kawałeczki.

Ssak chętnie zje rodzynki, orzeszki ziemne czy lekko posiekany ser. Należy koniecznie pamiętać o tym, że zwierzęta te przede wszystkim podczas upałów będą potrzebowały bardzo dużo czystej wody.

Nie jest rekomendowane karmienie jeży wołowiną, bekonem, konserwą czy boczkiem. Trzeba również być bardzo ostrożnym jeżeli chodzi o ślimaki, które przenoszą groźne nicienie. Mogą one wywołać u ssaka zapalenie płuc, albo doprowadzić do krwawienia płuc prowadzącego nawet do śmierci.

Jeżeli na dworze będzie zimno polecane jest dawanie zwierzakowi sera albo herbatników. Jedzenie to zamarza bowiem znacznie wolniej niż mięso.

www.yoggi.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here