Niewątpliwie wygląd jest bardzo istotną kwestią. To w jaki sposób się ubieramy, układamy włosy, czy wykonujemy makijaż, stanowi naszą wizytówkę i decyduje w główniej mierze o tym, w jaki sposób będziemy postrzegani przez inne osoby. Nierzadko to właśnie dzięki atrakcyjnemu wyglądowi możliwe jest łatwiejsze nawiązywanie nowych znajomości, czy nawet wybrnięcie z trudnej sytuacji. Za sprawą atrakcyjnego wyglądu możemy być również bardziej świadomi własnej wartości i pewniejsi siebie – wszystko to zależy w głównej mierze od naszego nastawienia wobec własnej osoby i w efekcie nastawienia innych wobec nas.

Jak kobiety postrzegają inne kobiety?

Polki wręcz słyną ze swojej urody, dlatego też spotkanie pięknej kobiety na ulicy nie stanowi żadnego wyzwania. W naszym kraju można spotkać nie tylko klasyczne słowiańskie piękności, ale również kobiety o różnych typach urody, które niekoniecznie wpisują się słowiańskie standardy. Niestety kobiety z natury nie lubią konkurencji, co potrafią wielokrotnie zakomunikować otoczeniu. Najczęściej objawia się to w formie komentowania wyglądu innych kobiet, które pechowo znajdą się w zasięgu wzroku. Za chuda? – szkapa! Zbyt wyzywająco ubrana? – zdzira! Złośliwe komentarze mogą odnosić się do każdego aspektu związanego z ubiorem, makijażem, kształtem sylwetki, czy nawet sposobem poruszania się. Mężczyznom o dziwo żadna z wymienionych kwestii widocznie nie przeszkadza.

Jak kobiety postrzegają mężczyzn?

O ile nastawienie kobiet w odniesieniu do innych kobiet jest uwarunkowane poczuciem zagrożenia, o tyle w przypadku postrzegania mężczyzn, sytuacja wygląda nieco inaczej. Kobieta jest w stanie przesadnie zachwycać się mężczyzną, który miał szczęście „wpaść jej w oko”, jednak dużo częściej przyjmuje ona krytyczną postawę wobec otoczenia. W końcu to nie zbyt dobrze świadczy o facecie, kiedy jest zbyt umięśniony – pewnie nie jest zbyt inteligentny. Mężczyzna o zbyt wątłej sylwetce również nie jest mile widziany, ponieważ najpewniej nie dba o siebie i nie trenuje na siłowni. Przystojny i pewny siebie mężczyzna może i robi wrażenie, ale pewnie jest arogancki. Być może tak właśnie jest, ale ciężko się o tym przekonać, kiedy ocenia się przysłowiową książkę po okładce.

źródło: pornopolska.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here