Leczenie kanałowe - co warto o nim wiedzieć

Jeżeli dentysta jest często pomijanym lekarzem, stan zdrowia jamy ustnej może niestety pozostawiać wiele do życzenia. W najcięższych przypadkach może być konieczne leczenie kanałowe zęba, który jest już martwy, jednak nadal może pozostać w łuku zębowym.

Gdynia dentysta – leczenie kanałowe

Gabinet dentysty w Gdyni, o którym więcej można przeczytać na stronie https://www.dentystagdynia.pl/ posiada specjalistyczny mikroskop stomatologiczny, dzięki któremu leczenie kanałowe może być wykonane z największą precyzją, a także wykona implanty zębowe Gdynia. Dlaczego jest to tak ważne? Bo leczenie kanałowe to leczenie korzeni zęba, które muszą być bardzo dokładnie oczyszczone oraz zdezynfekowane podczas leczenia, a następnie prawidłowo wypełnione specjalnymi substancjami i lekami. Zapobiega to między innymi rozwojowi bakterii beztlenowych. Dentysta w Gdyni, który posiada stomatologiczny mikroskop, jest w stanie właśnie tak przeprowadzić leczenie kanałowe. Efekt? Zachowany ząb, który choć martwy, nadal może być na swoim miejscu w łuku zębowym. Ma to duże znaczenie na przykład w profilaktyce pojawiania się wad zgryzu.

Gdynia dentysta – rtg zęba

Oczywiście w przypadku leczenia kanałowego, na jednej wizycie się nie skończy. Wcześniej trzeba wykonać rtg zęba. Dzięki temu lekarz dentysta jest w stanie dobrze ocenić położenie korzeni i ich głębokość. Zwykle leczenie kanałowe realizuje się podczas dwóch wizyt, jednak czasem potrzebne są nawet trzy. Jest to stosunkowo drogie leczenie, jednak z pewnością warto mu się poddać. Usuwanie zęba wtedy, gdy można go jeszcze leczyć, nie jest dobrym pomysłem. Na zachowanych korzeniach można w przyszłości na przykład umocować koronę porcelanową. Warto zatem myśleć o tej inwestycji również w takiej dłuższej perspektywie. Ile zatem kosztuje leczenie kanałowe? Wszystko tak naprawdę zależy od miasta, ceny wahają się, jednak najczęściej oscylują wokół co najmniej około 500 złotych, lecz bywają też wyższe. W przypadku tego rodzaju leczenia nie ma jednak sensu kierować się najniższą ceną usługi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here