maseczka na włosy z miodu

Miód jest świetnym naturalnym środkiem regenerującym i pielęgnującym zniszczone i łamliwe włosy. Jest to preparat, który mimo swojej lepkiej konsystencji w łatwy sposób rozprowadza się po wilgotnych włosach. Ma wiele zastosowań dzięki którym nasze włosy nabiorą nowego zdrowszego wyglądu.

Maseczka z miodu na włosy działanie

Po zastosowaniu takiej maseczki nasze włosy będą bardziej wygładzone ,nawilżone i miękkie. Znajdzie ona też zastosowanie w kuracji naprawczej włosów zniszczonych, łamliwych oraz z tendencjom do rozdwajających się końcówek. Czasami używana jest do rozjaśniania włosów. Osoby które chcą przyśpieszyć porost włosów, też powinny stosować zabiegi z jej użyciem. Regularne stosowanie maseczki z miodu w znacznym stopniu poprawi kondycję włosów , oraz wzmocni ich naturalny blask. Jednak jeśli jesteśmy uczuleni na miód nie warto ryzykować, może to przynieść całkowicie odwrotny skutek niż zakładaliśmy.

Jak stosować na włosy maseczkę z miodu?

Najlepszym sposobem będzie nakładanie jej na wilgotne włosy, gdyż z suchych zmycie jej będzie strasznie trudne. Można kupić gotowe maseczki zawierające miód, lecz najlepszym wyjściem będzie samodzielne wykonanie takich miodowych maseczek. W dalszej części artykułu dowiecie się jak samodzielnie zrobić je w domu przy użyciu komponentów które już na pewno posiadacie.

Maseczki z miodu do sporządzenia w domu

Maseczka z miodu i soku z cytryny

Łyżkę miodu łączymy z ¼ szklanki soku z cytryny, a następnie dokładnie wymieszać do uzyskania jednolitej konsystencji . Maseczkę trzeba równomiernie rozprowadzić na wilgotnych włosach i utrzymać ją co najmniej przez 30 minut, po czym dokładnie spłukać ciepłą wodą. Maseczka świetnie odżywia włosy i przeciwdziała ich wypadaniu, co docenią osoby ze słabą ich kondycją .

maseczka na włosy z mioduMaseczka z miodu i octu jabłkowego

Łyżkę miodu dodajemy do 250ml (pełna szklanka) ciepłej wody następnie wlać dwie stołowe łyżki octu jabłkowego. Całość dokładnie wymieszać , po czym nakładać ją na włosy i utrzymać ją co najmniej przez 30 minut . Po takim zabiegu nasze włosy będą bardziej miękkie i wygładzone.

Maseczka z miodu i oliwy z oliwek

Do dwóch łyżek miodu dodajemy pół łyżeczki oliwy z oliwek . Maseczkę należy wcierać w skórę głowy następnie owinąć folią i pozostawić tak na co najmniej 30 minut. Po tym czasie dokładnie spłukujemy letnią wodą. maseczka z miodu i oliwy z oliwek sprawi, że nasze włosy stanął się gładkie i fenomenalnie nabłyszczone, sprawdzi się ona przed ważnym spotkaniem biznesowym jak i romantyczną kolacje z wybrankiem serca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here