Nie ulega wątpliwości, że coraz większa społeczeństwa ma problemy z otyłością. Ludzie z nadmiernymi kilogramami często nie zdają sobie sprawy z tego co u nich powoduje znaczny przyrost i nie potrafią sobie z tym pomóc. Nieświadomie podjadają słodycze i jedzą między posiłkami dodatkowe jedzenie co nawet przy zdrowym odżywianiu nie będzie korzystnie wpływać na ich organizm. Jednak znacznie częściej spotyka się z problemem otyłości u osób uzależnionych przez cukier. Tak, cukier też uzależnia! Ba, za duże przesłodzenie organizmu prowadzi do wielu powikłań zdrowotnych, a sama nadwaga wcale nie jest najgorszym.
Przecukrzenie może doprowadzić do dolegliwości układu pokarmowego jakim jest na przykład zapalenie jelit – objawy i sposoby leczenia stanu zapalnego dowiemy się u lekarza i co prawda nie jest to ciężka dolegliwość, ale niewykryta lub nieleczona może doprowadzić do zdecydowanie poważniejszych chorób, a także do zagrożenia życia.
Co jest bardzo smutne, ale niestety prawdziwe, osoby otyłe ze względu na swoją masę mają ograniczone ruchy. To prowadzi do tego, że nie zawsze w stu procentach mogą dbać o higienę swojego ciała. Często osoby otyłe nie potrafią same założyć obuwia na stopy, a co dopiero je wyszorować. Grzybica paznokci – wstydliwy problem dłoni i stóp u wielu osób otyłych może być motywatorem do podjęcia decyzji o zmianie i zrzuceniu kilogramów. Już nie raz osoby otyłe potrafiły zrzucić dziesiątki, a nawet setki nadmiernych kilo tłuszczu – warto się takimi ludźmi inspirować.

www.radiobc.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here