19. tydzień ciąży to już prawie półmetek. W tym czasie lekarz zlecić powinien ciężarnej wykonanie ważnego badania USG, potocznie zwanego „”połówkowym””. Wykonuje się je zazwyczaj, kiedy zaczyna się 20. tydzień ciąży lub 21. tydzień ciąży. Na czym polega to badanie? Pozwala ono wykluczyć poważne choroby płodu. 20. tydzień ciąży to czas, kiedy na badaniu lekarz może już bez problemów określić płeć dziecka, jeśli tylko rodzice sobie tego życzą. Podczas badania lekarz wykona szczegółowe pomiary dziecka aby ocenić, czy rozwija się prawidłowo
Lekarz na podstawie pomiarów stwierdzi też, czy to 19. tydzień ciąży czy 20. tydzień ciąży. Może w ten sposób określić dokładniejszy termin porodu, niż ten wyliczony na podstawie ostatniej miesiączki.
20. tydzień ciąży to już półmetek i drugi trymestr. Większość kobiet czuje się w tym okresie bardzo dobrze i może jeszcze wykonywać codzienne czynności, takie jak zakupy, porządki w domu i praca zawodowa. Jeśli ciężarna ma pracę wymagającą użycia dużej siły fizycznej, powinna pomyśleć o tym, aby wziąć zwolnienie z powodu ciąży. 20. tydzień ciąży i 21. tydzień ciąży niosą ze sobą duże ryzyko poronienia, dlatego wskazana jest ostrożność i dbanie o siebie. Biorąc zwolnienie, kobieta może w końcu odpocząć i zacząć wprowadzać zmiany w mieszkaniu, aby przygotować miejsce dla dziecka. 21. tydzień ciąży to czas, kiedy maluch ma dobrze rozwiniętą każdą część ciała i wygląda już jak miniaturka człowieka. Teraz będzie już przede wszystkim przybierał na wadze i rósł.

www.dobrenawyki.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOtyłość
Następny artykułZalecenia dla karmiącej mamy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here