Preparaty przeciw wypadaniu włosów

Wypadanie włosów jest zmartwieniem wielu kobiet i mężczyzn. Sprawia, że fryzura traci objętość, a przez włosy często zaczyna przebijać skalp, dlatego należy jak najszybciej podjąć kroki i działać, aby wzmocnić cebulki, przyśpieszyć porost nowych włosów oraz nawilżyć i odżywić skórę głowy. Wybór preparatów przeciw wypadaniu włosów jest ogromny i bardzo trudno się zdecydować, dlatego zapraszamy do przeczytania artykułu.

Powody wypadania włosów i jak im zapobiegać

Zaczniemy od tego, dlaczego w ogóle włosy wypadają. Przyczyn jest bardzo dużo i dobrą wiadomością jest, że na większość mamy wpływ. Duże znaczenie ma odpowiednia pielęgnacja. Jeśli stosujemy nieodpowiednie szampony i odżywki ( dla przykładu – mając włosy suche, używamy szamponu do włosów przetłuszczających się, który zamiast nawilżyć włosy, jeszcze bardziej je wysusza ) możemy mieć pewność, że z powodu wysuszenia włosy zaczną się łamać, a potem wypadać. Częste suszenie włosów, prostowanie oraz robienie loków również ma na to wpływ. Dlatego warto włosom pozwolić wyschnąć samoczynnie, a na loki poszukać w internecie sposobów bez użycia ciepła, których jest naprawdę dużo. Ogromne znaczenie ma również to, jaki prowadzimy tryb życia. Stres, nieodpowiednia dieta oraz niedobór witamin mogą być przyczyną wypadania włosów.

Preparaty na wypadanie włosów – skład

Kupując szampon, odżywkę czy maskę przeciw wypadaniu włosów, warto zwrócić uwagę nie tylko na markę lub cenę, ale też na skład. To, czy formuła opiera się na składnikach naturalnych czy chemicznych ma ogromne znaczenie. Jednymi z najcenniejszych składników są pokrzywa, skrzyp polny oraz rzepa, a także olejek lniany i wyciąg z chmielu, które mają za zadanie wzmacniać cebulki włosów, a także regenerować i nawilżać skórę głowy. Cenne są również minerały, witamina B, witamina A oraz kwasy omega 6. Można spróbować również domowych kuracji, takich jak maseczki z żółtkiem jajka czy sok wyciśnięty z cebuli, jednak wymagają one znacznie więcej pracy niż kosmetyki, zakupione w drogerii.

www.stylizara.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here