Wakacje nad morzem

Uwielbiam nasze polskie morze. Wiem, że nie jest ono najcieplejsze, w końcu 19 stopni C to nie jest szał, ale ma za to dużo innych zalet. Spytacie, jakich?
Spędzając wakacje nad morzem nie możemy tylko leniuchować nad wodą. Pomorze ma wiele atrakcji, dzięki którym można zwiedzić dużo pięknych miejsc. Co na początek?
Jako rodowita Gdańszczanka nie mogę zacząć od innego miasta niż Gdańsk. Tak naprawdę nie wiem, ile dni powinniście sobie zagwarantować na zwiedzanie Gdańska. Jest to miasto o ponad tysiąc letniej historii. Tu naprawdę jest co oglądać. Zaczynając od Głównego Miasta. Musicie zobaczyć Długi targ, Ratusz, Długie pobrzeże z cumującymi katamaranami „ Onyxem” i „Rubinem”, które już od wielu lat zabierają turystów na wycieczkowe rejsy. Następnie Żuraw i piękna, klimatyczna ul. Mariacka, z cudownymi, niewielkim knajpkami, w których można wypić kawę. Na lody musicie iść do „Misia”, który znajduje się nad Motławą. Na pewno znajdziecie to miejsce. Jest tam kilometrowa kolejka, a klienci dodatkowe lody zabierają w termosach. Następnie możecie dalej udać się na przechadzkę po Gdańsku.
Zastanawiam się, czy przybliżyć wam jeszcze jakieś miejsca z Gdańska, czy pozwolić Wam samodzielnie udać się w poszukiwania pięknych miejsc tego miasta. Powiem tak. Nic więcej już Wam nie zarekomenduję. Dlaczego? Będąc w Gdańsku możecie iść przed siebie i ciągle będziecie trafili w piękne i historyczne miejsca. Nie trzeba mieć mapy. Nie trzeba poruszać się zgodnie z planem. Gdańsk jest historycznym miastem i to widać na każdym kroku.
Pamiętajcie jeszcze tylko o jednej rzeczy. Wakacje nad morzem można połączyć z pokazaniem naszym dzieciom kawalątka naszej współczesnej historii. Gdański jest kolebką Solidarności. Warto to sobie przypomnieć i zobaczyć Stocznię Gdańską, Pomnik Poległych Stoczniowców, czy Europejskie Centrum Solidarności otwarte w 2014 roku. Dzieci będą miały okazję na żywo zetknąć się z naszą najnowszą historią. Warto wykorzystać taką okazję.
Kiedy już dojdziecie do wniosku, że czas poleniuchować i wypadało by wakacje nad morzem poświęcić na opalanie zdradzę Wam tajemnicę. Odpuście sobie plaże w Sopocie, Jelitkowie, czy Brzeźnie. Fakt są wszystkie przepiękne, ale bardzo zatłoczone. Wakacje nad morzem powinny być też wypoczynkiem. A wypoczynek w tłumie innych wczasowiczów nie jest marzeniem każdego z nas. Jeżeli macie ochotę na chwilę ciszy, spokoju i lekko dziką plaże pojedźcie na wyspę Sobieszewską.
Sobieszewo jest dawną wioską rybacką. Leży nad Martwą Wisłą. Jest to jedyne chyba miejsce w tym rejonie, gdzie jeszcze jest trochę ciszy i spokoju. Plaża Sobieszewska ma 11 km długości. Tutaj wakacje nad morzem będą ciche, spokojne i leniwe. W symbiozie z naturą możecie odpocząć i nawdychać się dobroczynnego jodu.
Wakacje nad morzem mogą być połączeniem zwiedzania z błogim leniuchowaniem. Pomorze jest bardzo ciekawym miejscem. Z piękną, długą historią. Pełną miejsc wartych zobaczenia i pokazania naszym dzieciom. Na pewno wypoczniecie, zrelaksujecie się i spędzicie fantastycznie czas nad wodą.

www.mojpodroznik.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBól serca
Następny artykułWakacje za granicą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here