Wszystko o rehabilitacja Żukowo

W dzisiejszych czasach tryb życia pozostawia wiele do życzenia. Człowiek nie jest stworzony do zbyt długiego siedzenia w nienaturalnej dla siebie pozycji. Stres, nadwaga, coraz mniejsza ilość ruchu oraz nieprawidłowa postawa to przyczyny wielu schorzeń. Z tego względu Rehabilitacja Żukowo cieszy się coraz większą popularnością – przeprowadzana jest w warunkach domowych jak i w gabinetach czy w sanatoriach.

Zabiegi fizjoterapeutyczne – rodzaje

Wśród metod rehabilitacji wyróżnić możemy zabiegi z wykorzystaniem różnych pomocy i przyrządów. Balneoterapia wykorzystuje działanie na ciało człowieka wody pod ciśnieniem, oraz różnych temperaturach. Często wody są mocno zmineralizowane (bogate np. w żelazo czy siarkę). Leczenie za pomocą podczerwieni i lasera to kolejna możliwość, która ma pozytywne oddziaływanie na organizm człowieka. Dużo mówi się również o terapii ruchem, czyli kinezyterapii. Polega ona na ćwiczeniach oraz metodach oddechowych, które są szczególnie pomocne przy chorobach kardiologicznych. Klienci firmy rehabilitacja Żukowo coraz częściej korzystają z możliwości oklejania problematycznej części ciała specjalnymi taśmami. Jest to sposób na zmniejszenie objawów bólowych, ale i na profilaktykę. Plastrowanie dynamiczne może być użyte przykładowo przypadku ostrego bólu barku czy kolana. Magnetoterapia to wykorzystywanie pola magnetycznego w celu leczenia schorzeń. Zdecydowanie do najbardziej popularnych metod zaliczamy terapię manualną, czyli ucisk, dotyk rąk rehabilitanta. Poszczególne metody można stosować pojedynczo bądź łączyć, oczywiście pod ścisłą kontrolą specjalisty.

Zabiegi fizjoterapeutyczne – dla kogo

Wyżej opisane zabiegi są skierowane zarówno do dzieci (tych najmłodszych) jak i osób dorosłych. Stosować je można również w ramach profilaktyki. Jeśli chodzi o rehabilitacje w formie specjalistycznej to skierowana jest ona do osób w każdym wieku z różnymi schorzeniami: zaburzeniami mowy, słuchu, wzroku, przy problemach z aparatem ruchu, kardiologicznych, dzieci przy zaburzeniach rozwoju czy niemowlęta. Zabiegi fizjoterapeutyczne są również dla osób, które borykają się z wadami postawy czy wadami kręgosłupa, przy urazach mechanicznych ale i przy przeciążeniach. Coraz częściej z usług rehabilitantów korzystają duże koncerny, firmy i korporacje, które chcą zachować profilaktykę przy pracach biurowych. Taki rodzaj pracy jest szczególnie obciążający dla organizmu. Warto korzystać profilaktycznie z usług rehabilitacji, ale i zadbać o odpowiednią dietę i ruch w wolnym czasie. Jedną z firm świadczących usługi fizjoterapeutyczne dla firm jest rehabilitacja Żukowo , która jest prowadzone przez doświadczonych rehabilitantów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here