Co warto wiedzieć o pracy w Niemczech w charakterze opiekunki do osób starszych

Co warto wiedzieć o pracy w Niemczech w charakterze opiekunki do osób starszych? Dla kogo skierowane są takie oferty, oraz ile można na tym zarobić? Poniżej garść przydatnych informacji dla każdego, kto myśli o przekwalifikowaniu się i w pracy w Niemczech.

Praca dla opiekunek w Niemczech

Od wielu lat w Polsce poszukiwane są opiekunki do pracy w Niemczech. Kobiety zajmują się tam osobami starszymi w ich miejscu zamieszkania. Społeczeństwo niemieckie bardzo szybko się starzeje i jest tam naprawdę duży odsetek ludzi starych. Bardzo dobre warunki socjalne Niemców oraz świetna opieka zdrowotna przekładają się na to, że Niemcy żyją długo w dobrobycie. Niestety na starość prawie każdy jest niedołężny, albo ma po prostu jakieś problemy zdrowotne, chociażby takie jak demencja starcza. Potrzebna jest wtedy pomoc i wsparcie osoby drugiej, czego najczęściej nie jest w stanie zapewnić najbliższa rodzina. Zatrudnione są zatem kobiety z Polski albo Ukrainy, które wykonują tam pracę w charakterze opiekunki. Praca dla opiekunek w Niemczech to zatem dobra opcja dla tych kobiet, które w Polsce po prostu nie mają szans na dobre zarobki, z racji wieku albo słabego wykształcenia. Mogą zatem spełniać się zawodowo w Niemczech, a przy tym zarabiać euro. Mowa tutaj o naprawdę bardzo dobrym wynagrodzeniu, które najczęściej wynosi około 1000 € za miesiąc. Poza tym warto jeszcze wiedzieć, że opiekunka nie ponosi w Niemczech kosztów wynajmu mieszkania ani wyżywienia, a za bilet do pracy oraz do Polski płaci agencja zatrudniająca.

Jak przygotować się do pracy opiekunki w Niemczech

Jak przygotować się do pracy w roli opiekunki w Niemczech? Warto nauczyć się przynajmniej w stopniu komunikatywnym języka niemieckiego, przy czym nie chodzi tutaj o jakąś swobodną konwersację. Oczywiście stopień znajomości języka niemieckiego, który jest wymagany przez rodzinę poszukującą, może być wyższy. Wszystko zatem jest sprawą indywidualną, ale najczęściej wystarczy po prostu w domu pouczyć się trochę języka niemieckiego, aby bez większego problemu otrzymać tą pracę. Trzeba też znać się trochę na opiece nad osobami starszymi, zrozumieć potrzeby takich ludzi, a także cechować się empatią i współczuciem, być osobą uczciwą i chętną do współpracy.

Artykuł przygotowany we współpracy z Private Care

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here