Planując zakup samochodu do firmy warto rozważyć opcję, jaką jest leasing. Jest to najlepszy sposób na sfinansowanie takiej inwestycji. Leasing można otrzymać od pierwszego dnia prowadzonej działalności gospodarczej. Jest o wiele niżej oprocentowany, aniżeli kredyt gotówkowy. Ma tak naprawdę same zalety. Leasing samochodowy to również możliwość odliczenia każdej raty od przychodu. Raty za leasing to nic innego jak koszty, które pomniejszają podatek dochodowy.

Zalety leasingu samochodowego

Chcąc kupić samochód do firmy nie trzeba mieć na to całej gotówki. Nie trzeba też brać wysoko oprocentowanego kredytu firmowego. Wystarczy w dowolnym banku wziąć na samochód leasing. Wielu przedsiębiorców jeszcze nie wie, jakie zalety leasingu można wykorzystać w swojej firmie. Największą korzyścią płynącą z leasingu są oszczędności podatkowe. W przeciwieństwie do kredytu leasing pozwala na wrzucenie w koszty każdej raty. Właścicielem pojazdu wziętego w leasing jest bank lub firma leasingowa. I dopiero potem ta instytucja finansowa wystawia fakturę na każdą ratę leasingową. Wraz z ostatnią ratą bądź kwotą wykupu pojazd przechodzi na własność firmy, która wzięła go w leasing.

Jak wybrać dobrą ofertę leasingu?

Zanim zdecyduje się na wybór konkretnej firmy leasingowej warto porównać wiele różnych ofert. W internecie można znaleźć kalkulator leasingowy, który porównuje oferty wielu firm i banków jednocześnie. Kalkulatory leasingowe mają jednak to do siebie, że mogą nie mieć aktualnych danych bądź aktualnych informacji o promocjach i dedykowanych ofertach. Dlatego najlepiej samodzielnie popytać o leasing w wielu różnych miejscach. Można zasugerować się tym, co kalkulator leasingowy nam podpowiada i dopytać o szczegóły w polecanych firmach zajmujących się leasingiem. Koszty, jakie niesie za sobą leasing samochodowy określa się w procentach. Całkowity koszt leasingu liczony jest w procentach i na pewno każdy leasingodawca w swojej ofercie pokazuje dokładnie wszystkie wyliczenia.

Każda firma może otrzymać leasing

Samochód w leasing może wziąć każda firma, bez względu na formę prawną. Co więcej, leasing samochodowy mogą również wziąć nowe firmy, które dopiero co powstały. Jest to możliwe dlatego, że leasing jest zabezpieczony poprzez własność pojazdu. Dopóki całkowicie go nie spłacimy to pojazd nie jest naszą własnością. Dlatego leasing jest oferowany również nowym firmom. Fakt, że jest to bardzo łatwa forma finansowania sprzyja firmowym inwestycjom. Rozwój firm jest możliwy właśnie dzięki temu, że flotę samochodową można powiększyć właśnie poprzez leasing. Warto też zwrócić uwagę, że leasing można wziąć nie tylko na samochody, ale również na maszyny czy wyposażenie biura.

http://www.all-moto.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here