Dłonie to wizytówka każdej kobiety. Dlatego warto o nie dbać, aby wykonać piękny manicure, będziemy potrzebować odpowiednich narzędzi. Niestety wiele kobiet nie zawsze zna ich prawidłowe zastosowanie. Przedstawiamy Wam listę akcesoriów kosmetycznych, które ułatwią wykonanie manicure.

Obcinacz do paznokci

Obcinacz do paznokci to podstawa. To pierwsze narzędzie, które będzie wykorzystane w trakcie robienia manicure. W końcu paznokcie muszą mieć odpowiednią długość, nie mogą też być poobgryzane ani ułamane. Dlatego obcinacz warto mieć zawsze przy sobie. Najlepiej wybrać przyrząd dobrej jakości, który pomoże nam obciąć paznokcie, a przy tym ich nie uszkodzi.

Pilnik do paznokci

Po skróceniu paznokci przychodzi moment na nadanie im  odpowiednio kształtu. Nie osiągniemy tego bez pomocy pilnika. Akcesoria te różnią się między sobą ziarnistością oraz materiałem, z którego zostały wykonane. Wyróżniamy pilniczki metalowe przeznaczone do twardych paznokci, papierowe oraz szklane, które są najbardziej łagodne. Ich działanie również zależy od stopnia gradacji, im jest on wyższy tym delikatniejszy będzie pilnik.

Polerka do paznokci

Jej zadaniem jest zadbanie o to, aby powierzchnia paznokcia była gładka i błyszcząca. Stosuje się ją bezpośrednio na płytkę i warto to zrobić przed nałożeniem lakieru, dzięki temu produkt dłużej się utrzyma. Osoby, które nie lubią malować paznokci, mogą je tylko wypolerować.

Cążki do skórek

W trakcie wykonywania manicure musimy zadbać nie tylko o płytkę paznokcia, ale też jej okolice. Dlatego potrzebne nam będą cążki, które służą do precyzyjnego i bezpiecznego wycinania skórek bez ich wyszarpywania. Dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, więc możemy dobrać odpowiednio do naszych potrzeb. Zadbać o okolice paznokci możemy też za pomocą patyczków, radełka, czy dłutka. Jednak te przyrządy nie pomogą nam wyciąć skórek, a jedynie je odsunąć.

Frezarka

Frezarka do paznokci jest profesjonalnym narzędziem kosmetycznym służącym do obrabiania płytki w salonie oraz w domu. Często są wyposażone w kilka wkładów, które mają różne zastosowanie. To jedno narzędzie może zastąpić wszystkie wcześniej wymienione, wystarczy tylko zmieniać końcówki w trakcie robienia manicure. W wyniku zastosowania frezarki paznokcie mniej się łamią oraz doskonale się prezentują. Znacznie przyśpiesza wykonanie manicure, ale praca z nią nie jest prosta. Do bezpiecznego używania frezarki wymagana jest odpowiednia wiedza dotycząca jej stosowania oraz doświadczenie w pracy z nią.

Lampa UV lub LED

Lampa UV lub LED nie jest potrzebna za każdym razem. Jednak jeśli decydujemy się na manicure hybrydowy lub przedłużanie paznokci, wtedy będzie niezbędna.  Żele UV i lakiery utwardzane za pomocą lampy utrzymują się na paznokciach prze dłuższy czas. Na rynku jest dostępnych wiele modeli, więc bez problemu można znaleźć taką, która będzie dostosowana do naszych potrzeb. Przed zakupem, warto się zastanowić,  w jakim celu i jak często będziemy stosować lampę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here