Oczyszczanie twarzy krok po kroku

Oczyszczanie twarzy to jeden z najważniejszych etapów codziennej pielęgnacji cery. Dzięki niemu usuwa się ze skóry zanieczyszczenia, nadmiar łoju czy martwy naskórek. Codzienne oczyszczanie twarzy przygotowuje również cerę na przyjęcie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych, takich jak: kremy, serum, żele. Należy je jednak wykonywać umiejętnie, aby nie podrażnić skóry.

Twarz najlepiej myć 2 razy dziennie, czyli rano i wieczorem. Komplet niezbędnych kosmetyków myjących można kupić w takim miejscu jak: drogeria online. Kompletne oczyszczanie twarzy składa się z 3 podstawowych kroków, czyli demakijażu oczu, mycia całej twarzy oraz tonizacji.

Demakijaż oczu

Oczyszczanie twarzy najlepiej zacząć od dokładnego demakijażu oczu. Należy wykonywać to odpowiednio dobranym kosmetykiem, np. mleczkiem lub płynem micelarnym. Wacik kosmetyczny wystarczy nasączyć preparatem do demakijażu, a następnie przyłożyć do oczu na kilkanaście sekund, aby kosmetyk rozpuścił makijaż. Wacik należy skierować w dół, a potem delikatnie zmywać pozostałości kolorowych kosmetyków od zewnętrznego do wewnętrznego kącika.

Oczyszczanie skóry twarzy

Oczyszczanie twarzy można wykonać za pomocą klasycznego mleczka, olejku myjącego, żelu, pianki. Niewielką ilość produktu wystarczy nanieść na dłonie i wsmarować kolistymi ruchami w całą buzię i delikatnie masować, aż wszelkie zanieczyszczenia rozpuszczą się. Wówczas twarz należy zmyć letnią wodą i lekko osuszyć ręcznikiem.

Po oczyszczaniu skóry tradycyjnymi środkami myjącymi należy użyć toniku. Wyjątek stanowi mycie cery płynem micelarnym, po użyciu którego nie zachodzi potrzeba dodatkowego tonizowania skóry. Aby umyć twarz płynem, wystarczy nasączyć wacik preparatem i zmywać twarz delikatnymi, lekko kolistymi ruchami i powtarzać czynność, wymieniając waciki na nowe, do momentu, gdy będą one całkowicie czyste.

Gdy do czynności pielęgnacyjnych używa się wacików kosmetycznych, istotne jest, aby przecierać nimi twarz od dołu do góry, a nie odwrotnie, po to, aby nie rozciągać dodatkowo skóry i pozbawiać jej jędrności.

Tonizowanie cery

Tonik do twarzy to niezbędny kosmetyk, który przywraca skórze neutralne pH, które podwyższa się po umyciu jej preparatem myjącym, takim jak: mleczko do demakijażu, pianka, żel czy olejek myjący. Po oczyszczeniu cery, twarz, szyję i dekolt należy spryskać tonikiem o właściwościach odpowiednich do typu cery (np. nawilżających, łagodzących, odżywiających). Po tonizacji skóry i delikatnym jej osuszeniu należy nałożyć na twarz pielęgnacyjny krem bądź serum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here