sen na jawie sen świadomy
fot. pexels.com

Śniąc przeżywamy wiele różnych sytuacji, które mogą być dla nas ciekawe, zabawne, przerażające albo wzruszające. Tak naprawdę nasze sny mogą być różne i to o czym śnimy może wynikać z tego co przeżywamy wewnętrznie. Jest jednak różnica pomiędzy snem na jawie a snem świadomym, czy ją znasz?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/sen-na-jawie-i-swiadomy-sen-co-to-takiego/

Sen świadomy

Czasem mówi się, że ktoś przeżywa sen świadomy. Oznacza to, że jest on przytomny, ale jednak pogrążony we śnie. Sen świadomy to sen, który przydarza się osobom podatnym do śnienia koszmarów. Sen świadomy to bowiem bardzo często koszmarne przeżycie, którego nie chcemy powtarzać, jednakże dzieje się to niezależnie od nas.

Już w mitologii słowiańskiej krążyły legendy o strzygach i innych upiorach, które przychodziły w trakcie snu i siadały na klatce piersiowej śpiącego, a ten nie mógł oddychać, ani się ruszać, a przeżywał dodatkowo paraliż senny. Tak właśnie może wyglądać sen świadomy, który wcale nie należy do przyjemnych przeżyć. Przydarza się on bardzo często osobom, które śpią na wznak, a także mają różne problemy psychiczne, które w sobie tłumią. W nocy organizm rozluźnia się i wszystkie lęki wychodzą w snach.

Sen świadomy może być również kontrolowany, gdy uda nam się okiełznać tę trudną sztukę. To właśnie robił bohater powieści Whartona Ptasiek, który kontrolował swoje sny i był w nich ptakiem.

Sen na jawie

Określenie sen na jawie może dotyczyć marzeń, w których odpływamy w nieznaną nam rzeczywistość, która spełnia nasze najskrytsze sny. Sen na jawie to właśnie bardzo miłe przeżycie, które dotyka marzycieli, a także osoby z wybujałą wyobraźnią.

Sen na jawie to śnienie o rzeczach, o których marzymy i pragniemy je posiadać, ale są trudne do osiągnięcia. Nierzadko o osobach, które śnią na jawie mówi się, że są oderwane od rzeczywistości. Jest w tym trochę prawdy, jakby nie spojrzeć.

Przeczytaj też: http://www.mz-pan.pl/kosmetyki-w-prezencie-jakie-jej-kupic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here